Menu

Ze swoich swoich zębów mądrości zrobiła... pierścionek

Ze swoich swoich zębów mądrości zrobiła... pierścionek
Zęby jako element biżuterii budzą kontrowersje. (Fot. Inspiration Hut)
Młoda holenderska projektantka biżuterii Lucii Majerus przerabia ludzkie zęby w atrakcyjne klejnoty.
Reklama

Gdy Lucie Majerus wyrywano zęby mądrości, wpadła na pomysł, że mogłyby być świetnym materiałem do wyrobu biżuterii. Doszła do wniosku: "Jeśli cenimy np. kość słoniową, dlaczego nie mielibyśmy używać materiałów pochodzących od naszego gatunku".

Po tym jak ze swoich zębów mądrości zrobiła pierścionek, musiała znaleźć więcej surowca. Poprosiła więc swoją dentystkę, by ta przechowała dla niej zęby, jakie usunie pacjentom. Co więcej, wsparło ją dwóch wykładowców z jej uczelni - przekazali jej zęby, które im powypadały.

Przerabiając zęby na klejnoty, Majerus najpierw je myje i rozjaśnia, później poleruje kamieniem. Masywnym zębom trzonowym potrafi nadać kształt pereł. Natomiast siekacze i kły służą jej do wyrabiana biżuterii w kształcie łezki.

Projektantka swoimi dziełami pochwaliła się na Holenderskim Tygodniu Designu. Jej twórczość spotkała się z ciepłym przyjęciem. Niektórzy wyznali jej, że żałują, że nie zachowali swoich powyrywanych zębów. Inni powiedzieli, że z niecierpliwością czekają na wizytę u dentysty. 

Komentarze


  • Zuzanna
    10 stycznia 2017, 10:44

    Dla mnie obleśne

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.04.2018
GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

Sport


Reklama