Menu

Trening siłowy ważny dla kobiet?!

Trening siłowy ważny dla kobiet?!
Kobiety niesłusznie unikają treningu siłowego (Fot. Thinkstock)
Drogie Panie, lepiej go nie unikać.
Reklama

Ostatnich pięć lat w branży fitness pokazało, że zdecydowany prym wiodą ćwiczenia aerobowe. Eksperci zachęcają jednak, aby nie rezygnować z treningu siłowego, do którego w szczególności namawiają kobiety.

Kobiety niesłusznie unikają treningu siłowego, co potwierdzają badania opublikowane w magazynie "Medicine and Science". Wyniki badań wskazują, że osoby, które do swojego planu treningowego włączają trening siłowy, czerpią długoterminowe zdrowotne korzyści.

"Kobiety, które wykonują treningi siłowe, zdecydowanie częściej mają niższy wskaźnik BMI, wykazują również o wiele zdrowsze nawyki żywieniowe" - wskazują autorzy badania. Dodatkowo, osoby włączające trening siłowy do swojej sportowej rutyny, były również 30 proc. mniej narażone na cukrzycę typu 2, a ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych było o 17 proc. mniejsze.

Naukowcy wskazali, że kobiety powinny poświęcać 120 minut tygodniowo na trening aerobowy, jednak z uwzględnieniem treningu siłowego. Ta kombinacja ćwiczeń aerobowych i siłowych jest najbardziej efektywna.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 25.04.2018
GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

Sport


Reklama