Menu

Ten się śmieje, kto nakłamie ostatni! "Kłamstewka" już w ten weekend w Londynie!

Ten się śmieje, kto nakłamie ostatni!
Gwiazdorska obsada: E. Kasprzyk, K. Glinka, P. Wawrzecki i P. Domagała. (Fot. Mixer Agency)
Mixer Agency prezentuje kolejną pozycję repertuarową pt. "Kłamstewka" (oryg. Clever Little Lies), autorstwa amerykańskiego dramatopisarza Joe DiPietro.

Billy i Jane (Paweł Domagała i Katarzyna Glinka) są młodym małżeństwem. Niedawno przyszła na świat ich córeczka Emily. Podczas gdy Jane całkowicie oddaje się macierzyństwu, jej mąż Billy przeżywa kryzys odrzucenia i wikła się w romans z dużo młodszą trenerką fitnessu. Billy całkowicie traci głowę dla atrakcyjnej kochanki, do czego przyznaje się swojemu ojcu.

Sztuka jest debiutem reżyserskim Pawła Wawrzeckiego, artysty o najdłuższym stażu pracy w Teatrze Kwadrat. (Fot. Mixer Agency)

William (Paweł Wawrzecki) nie jest zachwycony postępowaniem syna, ale obiecuje dotrzymać tajemnicy. Jednak dziwne zachowanie Wiliama, nagły zapał do sportowego stylu życia Billego oraz brak czasu na wspólną kolację to wystarczające poszlaki dla przenikliwej matki Billego – Alice (Ewa Kasprzyk). Jako mistrzyni intrygi – postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zaprosić młodych do siebie na… sernik.

Słodki podwieczorek zamienia się w wyjątkowo pikantną ucztę, podczas której wspomnienia i kłamstewka miksują się tak, że z czasem wszystkim trudno się połapać, co jest prawdą…

Czy doświadczeni rodzice będą potrafili przekonać młodych, że miłości trzeba dać szansę? Czy wyjawione po latach sekrety mogą zburzyć harmonię długotrwałego związku dwojga ludzi? I czy aby kłamstwo w dobrej wierze to na pewno bezpieczna gra?

Dowcipne dialogi jak w filmach Woody'ego Allena to niewątpliwie mocna strona „Kłamstewek”. Autor komedii Joe DiPietro jest błyskotliwym obserwatorem relacji międzyludzkich, a w jego sztukach przejrzeć się możemy jak w zwierciadle.

W roli Jane wystąpi Katarzyna Glinka. (Fot. Mixer Agency)

OBSADA:
William - PawełWawrzecki
Alice - EwaKasprzyk
Billy - PawełDomagała
Jane - KatarzynaGlinka

Autor: JoeDiPietro
Przekład:BogusławaPliszGóral
Reżyseria:PawełWawrzecki
Scenografia:WojciechStefaniak
Kostiumy:KarolinaTrębacz

Producent: Małgorzata Nejman

Więcej informacji o spektaklu  znajdziesz TUTAJ.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.12.2017
GBP 4.806 złEUR 4.222 złUSD 3.572 złCHF 3.614 zł

Sport


Reklama