Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Szare mydło wraca do łask - dlaczego?

Szare mydło wraca do łask - dlaczego?
Wystawa mydeł w Muzeum Historii Katowic. (Fot. Thinkstock)
Pożółkła kostka pozbawiona zapachu jest cenniejsza niż mogłoby się wydawać...
Reklama
Reklama

Szare mydło - choć nie zachęca swoim wyglądem i zapachem - doskonale pierze, myje i przede wszystkim nie uczula. Wzbogacone jest w mieszaninę soli potasowych, gliceryny, kwasu cytrynowego, wyższych kwasów karboksylowych i chlorku sodu. W odróżnieniu od innych kolorowych mydeł, nie zawiera sztucznych składników, które choć dzięki nim ładnie pachną i wyglądają, podrażniają, jak również wysuszają cerę.

Mydła białe, czyli inaczej mydła sodowe, nie mają w swoim składzie zbyt dużo soli potasowych. Ich konsystencja nie jest zatem mazista, co znacząco utrudnia np. pranie. Znakomicie sprawdza się zatem mydło szare, które łatwo rozpływa się w wodzie. Cenne właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne pomagają wyleczyć problemy trądzikowe i zalecane są również osobom z przetłuszczającą się skórą.

Oprócz substancji piorących i myjących, szara kostka znakomicie poradzi sobie w ogrodzie. W połączeniu z wodą, tworzy płyn niekoniecznie lubiany przez owady takie jak mszyce.

Jej dobry skład wykorzystywany jest również w leczeniu ran. Wytwarzany na jej bazie roztwór przyspiesza gojenie. Zalecany jest zatem wszystkim chorym, którzy zmagają się z atopowym zapaleniem skóry.

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.03.2024
GBP 5.0474 złEUR 4.3191 złUSD 4.0081 złCHF 4.4228 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama