Menu

Spaghetti alla bolognese nie istnieje?

Spaghetti alla bolognese nie istnieje?
"Spaghetti w żadnym razie nie pasują do pomidorowego sosu z drobinkami mięsa". (Fot. Thinkstock)
Nie istnieje danie spaghetti alla bolognese - stwierdził kategorycznie mistrz włoskiej kuchni Massimo Bottura.

Jest on właścicielem lokalu "Osteria Francescana" w Modenie, uznanego w zeszłym roku za najlepszą restaurację na świecie.

Słowa największego autorytetu i znawcy włoskiej tradycji kulinarnej oznaczają, że w tysiącach restauracji na wszystkich kontynentach serwowane jest masowo danie, którego faktycznie w klasycznej kuchni nie ma - podkreślają media.

Spaghetti w żadnym razie nie pasują do pomidorowego sosu z drobinkami mięsa - uważa Bottura. Jak wyjaśnił podczas spotkania z dziennikarzami w Bolonii, makaron tej odmiany wymaga aksamitnego sosu. Kawałki mięsa odpadają natomiast od nich w trakcie nawijania na widelec, przez co cała potrawa traci smak.

Taki sos mięsny, znany we Włoszech pod nazwą ragu, należy łączyć ze wstążkami, czyli tagliatelle. Dzięki temu - stwierdził znany restaurator - że używa się do ich wyrabiania wałka, stają się one chropowate i dlatego mięso doskonale się do nich przyczepia.

Przypomina się przy okazji, że w wielu krajach właśnie "spaghetti alla bolognese" uchodzą za flagowe danie włoskiej kuchni. 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.03.2018
GBP 4.837 złEUR 4.229 złUSD 3.432 złCHF 3.621 zł

Sport


Reklama