Menu

Spaghetti alla bolognese nie istnieje?

Spaghetti alla bolognese nie istnieje?
"Spaghetti w żadnym razie nie pasują do pomidorowego sosu z drobinkami mięsa". (Fot. Thinkstock)
Nie istnieje danie spaghetti alla bolognese - stwierdził kategorycznie mistrz włoskiej kuchni Massimo Bottura.
Reklama

Jest on właścicielem lokalu "Osteria Francescana" w Modenie, uznanego w zeszłym roku za najlepszą restaurację na świecie.

Słowa największego autorytetu i znawcy włoskiej tradycji kulinarnej oznaczają, że w tysiącach restauracji na wszystkich kontynentach serwowane jest masowo danie, którego faktycznie w klasycznej kuchni nie ma - podkreślają media.

Spaghetti w żadnym razie nie pasują do pomidorowego sosu z drobinkami mięsa - uważa Bottura. Jak wyjaśnił podczas spotkania z dziennikarzami w Bolonii, makaron tej odmiany wymaga aksamitnego sosu. Kawałki mięsa odpadają natomiast od nich w trakcie nawijania na widelec, przez co cała potrawa traci smak.

Taki sos mięsny, znany we Włoszech pod nazwą ragu, należy łączyć ze wstążkami, czyli tagliatelle. Dzięki temu - stwierdził znany restaurator - że używa się do ich wyrabiania wałka, stają się one chropowate i dlatego mięso doskonale się do nich przyczepia.

Przypomina się przy okazji, że w wielu krajach właśnie "spaghetti alla bolognese" uchodzą za flagowe danie włoskiej kuchni. 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.05.2018
GBP 4.881 złEUR 4.281 złUSD 3.625 złCHF 3.639 zł

Sport


Reklama