Menu

Sok jak zdrowy deser

Sok jak zdrowy deser
Soki zdrową alternatywą dla słodkości? (Fot. Thinkstock)
Coraz częściej słodyczy szukamy w szklance soku.
Reklama

Lubimy eksperymentować pozostając wierni tradycji - przyznaje Elżbieta Grycan. Choć od lat najpopularniejszymi smakami lodów są wanilia, czekolada i truskawka, Polacy rozsmakowali się też w mango. 

"Śledzimy uważnie to, co dzieje się na świecie, jakie są trendy. Bardzo dużo inspiracji czerpiemy z podróży, w ten sposób się inspirujemy. Poza tym słuchamy, co również rodzi wiele inspiracji - czego przykładem są różnorodne soki, które od kwietnia pojawią się w naszej ofercie" - wyjaśnia Małgorzata Grycan.

To odpowiedź na wyraźny trend, jakim jest zdrowe odżywianie. Jak wspomina córka Zbigniewa i Elżbiety Grycan, w lodziarniach amatorzy zdrowego żywienia szukają coraz częściej zdrowych alternatyw dla słodyczy.

"Klienci często przychodzą i proszą o coś mniej słodkiego, pytają, co jest bez dodatku cukru. Poza tym mamy wiosnę, panie dbają o linię, chcemy jeść mniej i zdrowiej, a my podążamy za tymi trendami i proponujemy bardzo owocową ofertę, czyli soki. Kreując różne mieszanki szukaliśmy owoców, w których ta słodycz jest mocno wyczuwalna. Jednym z nich jest mango, które jest przez Polaków uwielbiane. Żartujemy, że to nasz kolejny polski owoc. Wiemy, że sorbet z mango jest szalenie popularny i lubiany" - wyjaśnia córka państwa Grycan.

Choć Polacy nieco odważniej sięgają po nowe smaki i idą z duchem różnorodnych trendów, nic nie zastąpi tradycyjnych deserów.

"Myślę, że tkwi w nas przywiązanie do tradycji. Od lat - i to się nie zmienia - królującymi smakami jest wanilia, czekolada i truskawka. To są smaki, które są najbardziej popularne na całym świecie, nie tylko w Polsce. Natomiast przez to, że więcej podróżujemy, coraz więcej produktów trafia do Polski, których wcześniej nie było, jesteśmy bardziej otwarci na nowe doświadczenia kulinarne i różne połączenia smakowe" - zauważa Elżbieta Grycan.

Komentarze


  • Crova
    4 kwietnia 2017, 09:57

    W napojach owocowych typu smothie [zwl. tych gotowych] moze byc ZNACZNIE wiecej cukru, niz w butelce coli...
    Najzdrowsze zielone warzywne, z kawalkiem owocu np. pomaranczy, banana.

    Rozumiem, ze to artykul sponsorowany, tylko prosze go oznaczyc jako taki. No bo jakim ekspertem od zdrowego odzywiania jest corka pani Grycan?

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.04.2018
GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

Sport


Reklama