Menu

Rosyjski polityk proponuje walki kibiców jako sport

Rosyjski polityk proponuje walki kibiców jako sport
Rosja zaproponowała, aby starcia pomiędzy kibicami były legalne. (Fot. Thinkstock)
Dobry pomysł?
Reklama

Deputowany do rosyjskiej Dumy zaproponował przekształcenie organizowanych przy okazji meczów piłkarskich awantur kibiców w oddzielny sport, aby wyładować ich agresję w związku z mistrzostwami świata, które odbędą się w Rosji w 2018 roku.

"Wiedząc o tym, że nasi kibice wyróżniają się walecznością i że nie są chuliganami, moglibyśmy przekształcić walki między fanami w sport" - oświadczył w Dumie Igor Lebiediew z populistycznej Partii Politycznej LDPR (dawniej Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji) Władimira Żyrinowskiego.

"Na przykład przyjeżdżają kibice angielscy i wszczynają awantury. Odpowiadamy im: wyzwanie przyjęte, spotkanie na stadionie o takiej godzinie. Rosja byłaby pionierem nowego rodzaju sportu" - dodał.

Według Lebiediewa walki kibiców mogłyby być widowiskiem przyciągającym na trybuny stadionów równie wielką liczbę widzów jak mecze piłkarskie.

W wyemitowanym w lutym przez BBC reportażu rosyjscy kibice obiecali, że podczas piłkarskiego mundialu w 2018 roku przygotują "festiwal przemocy". W odpowiedzi władze rosyjskie oceniły materiał nadany przez brytyjską stację jako "propagandę mającą na celu zdyskredytowanie mistrzostw świata".

Ze swojej strony Międzynarodowa Federacja Piłkarska wykluczyła jakiekolwiek ryzyko dla kibiców, którzy pojadą do Rosji na tegoroczny Puchar Konfederacji i przyszłoroczny mundial, zapewniając, że oba turnieje będą "festiwalem futbolu". 

Komentarze


  • Korwin
    6 marca 2017, 09:30

    Kilka tygoni temu odbyly sie zawody huliganow w mma. 2 na 2 i dwie rundy gdzie w drugiej mozna wymienic zawodnika i ewentualna dogrywka.
    A rok temu zakonczyl sie turniej 5 na 5.

    Przygoda i extremalnie wysoki poziom adrenaliny zawsze bedzie na ustawkach. Dobrze ze ktos moze oganac to w legalny sposob.

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.04.2018
GBP 4.779 złEUR 4.180 złUSD 3.416 złCHF 3.495 zł

Sport


Reklama