Menu

Polskie meble w superprodukcji filmowej

Polskie meble w superprodukcji filmowej
Pierwszy filmowy debiut mebli miał miejsce kilka lat temu. (Fot. Design Medica)
Po raz kolejny!
Reklama

Asystory medyczne gdańskiej firmy Design Medica pojawiają się w hollywoodzkiej superprodukcji "Assassin's Creed" w scenerii szpitalnych łóżek, a w filmie "Spectre" został wykorzystany fotel dentystyczny. Asystory medyczne to specjalistyczne szafki służące lekarzom jako pomoce przy zabiegach z zakresu medycyny np. dentystycznej czy estetycznej.

Dariusz Sawicki, dyrektor sprzedaży i marketingu z firmy Design Medica, podkreślił, że wykorzystanie mebli w superprodukcjach filmowych to dla firmy zaskakująca i ciekawa przygoda. "To nigdy nie zginie (...) i

 będzie jakiś ślad po naszej pracy" - dodaje.

Tłumaczy, że osoby odpowiedzialne za plan filmowy szukają i korzystają z produktów dostępnych na światowym rynku, aby dana scena była jak najbardziej realistyczna. "Ideą i celem filmowców jest odpowiednie odwzorowanie rzeczywistości w kręconych scenach" - dodał wyjaśniając, w jaki sposób filmowy trafili na gdańskie meble.

"Tutaj zadziałały referencje w świecie filmowym, bo producenci "Assassin's Creed" zobaczyli asystor w filmie o przygodach Bonda i też chcieli mieć takie same meble na planie swojej produkcji i tak to zadziałało" - przekazał Sawicki. Nie ukrywa, że firma liczy na kolejne występy swoich mebli medycznych.

Doskonałą opinię meblom Design Medica wystawiła Sophie Newman (Set Decorator) odpowiedzialna za najlepsze tło akcji nie tylko w najnowszym filmie o Jamesie Bondzie, ale również w dwóch poprzednich filmach o agencie 007 ("Skyfall" i "Quatum of Solace").

Przedstawiciel firmy zaznaczył, że asystory gdańskiej spółki są wykorzystywane przez stomatologów, chirurgów plastycznych, laryngologów i ginekologów na całym świecie, głównie w Europie i USA. "A ponieważ są nowoczesne i funkcjonalne, to przy okazji korzystają z nich także filmowy" - dodał.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.04.2018
GBP 4.766 złEUR 4.172 złUSD 3.388 złCHF 3.483 zł

Sport


Reklama