Menu

Polska i Izrael zawiązały sojusz!

Polska i Izrael zawiązały sojusz!
Projektantki łączą uniwersalny styl izraelskiej ulicy z rzetelnym polskim rzemiosłem. (Fot. Balagan)
Jaki?
Reklama

Hanna Ferenc Hilsden i Agata Matlak-Lutyk stworzyły modowy projekt Balagan - markę działającą między Warszawą a Tel Avivem. Łączą uniwersalny styl izraelskiej ulicy z rzetelnym polskim rzemiosłem.

Twórczynie niezwykłego modowego sojuszu są absolwentkami wzornictwa warszawskiej ASP. Agata Matlak-Lutyk mieszka w Warszawie, a Hanna Ferenc Hilsden w Tel Avivie. Jeżdżą do siebie nawzajem, by wspólnie tworzyć, w Polsce prowadzą produkcję. "Between Warsaw and Tel Aviv, to jest hasło, które towarzyszy marce od początku" - poinfomowała Alicja Pałys, przedstawicielka Balaganu. Jak można się domyśleć, marka ma swoje sklepy w Warszawie i Tel Avivie.

Projektantki na pierwszym miejscu stawiają wygodę i funkcjonalność. Marka oferuje buty skórzane i akcesoria takie jak torebki, paski i portfele. Co interesujące, akcesoria wykonane są z naturalnej skóry garbowanej roślinnie. Ta metoda nie angażuje agresywnych chemicznych substancji.

W nowej kolekcji znajdziemy m.in. model obcasów Laila inspirowany kształtem baletek i sznurowane buty Serge - ponadczasowe proste jazzówki z miękkiej skóry.

"Balagan tworzy kolektyw z marką odzieżową Elementy. Kolekcje obu marek harmonizują ze sobą" - informuje Pałys. Co więcej, zarówno Balagan, jak i Elementy, uświadamiają swojego klienta w kwestii kosztów produkcji oferowanych produktów. Do każdego dołączony jest czytelny diagram, w których wyszczególnione są części składowe jego ceny. Dodatkowo, obie marki część zysków przeznaczają na cele charytatywne.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.04.2018
GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

Sport


Reklama