Menu

Plebiscyt "Polka Roku w UK" już trwa!

 Plebiscyt
Macie swoją faworytkę?
Do 10 kwietnia każdy internauta będzie mógł oddać głos w Plebiscycie ‘Polka Roku w UK.’ W ścisłym finale znalazło się dziesięć inspirujących kobiet. Inauguracyjna edycja Plebiscytu jest organizowana w ramach Kongresu Polskich Kobiet w Wielkiej Brytanii, który odbędzie się po raz pierwszy w kwietniu 2013 pod hasłem "Zjednoczone Królestwo Polek".

Motywem przewodnim Kongresu, który odbędzie się w Londynie, jest Inspiracja - Pasja - Sukces. Dwudniowe spotkanie jest organizowane przez grupę polskich profesjonalistek, przy współudziale organizacji polonijnych. Patronami Kongresu zostali J.E. Ambasador RP w Londynie Witold Sobków oraz Stowarzyszenie Kongres Kobiet, z siedzibą w Warszawie.

Kongres ma na celu podkreślenie ogromnego udziału polskich kobiet w życiu ekonomicznym i społecznym w Wielkiej Brytanii poprzez prezentację ich dokonań w przeróżnych dziedzinach życia.
„Chcemy dostarczyć okazji do otwartej dyskusji i możliwości uczenia się od siebie. Na podstawie doświadczeń, którymi podzielą się uczestniczki, chcemy wysnuć wnioski na przyszłość i opracować postulaty, które pomogą w zbudowaniu środowiska, w którym każda Polka na emigracji może się realizować" - wyjaśnia Grażyna Czubińska, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Kongresu.

Plebiscyt ‘Polka Roku w UK’ ma wyłonić nieprzeciętne kobiety, które swą działalnością pozytywnie odbijają się w lustrze szarej codzienności. W pierwszym etapie Plebiscytu do biura organizacyjnego Kongresu spłynęło 65 nominacji, spośród których Kapituła wyłoniła dziesięć finalistek. Są to: Magdalena Borkowska, Ewa Dzieciątkowska, Alicja Kaczmarek, Marta Karpisz, Agnieszka Kołek, Ania Lichota, Agata Mazoń, Barbara Pokryszka-Sołtys, Ewa Sadowska oraz Elżbieta Vine.

Krótką charakterystykę finalistek można znaleźć na stronie Królestwa Polek - tam także można zagłosować na wybraną przez siebie kandydatkę.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.03.2018
GBP 4.778 złEUR 4.216 złUSD 3.421 złCHF 3.603 zł

Sport


Reklama