Menu

Pizza mieniąca się złotem

Pizza mieniąca się złotem
Najsmaczniejsza pizza powstaje w piecu kamiennym. (Fot. PAP Life)
Podobno pizza to danie niedrogie. Ale są wyjątki. Restauracja Industry Kitchen w Nowym Jorku ma w swojej ofercie pizzę, która kosztuje - bagatela - 2 tys. dolarów. Ta cena bierze się stąd, że danie pokryte jest złotem.

Nietuzinkowa pizza powstaje ze składników pierwszej jakości: ciemnego ciasta z atramentem kałamarnicy, angielskiego sera pleśniowego, pasztetu z gęsich wątróbek z truflami z Francji, kawioru z Morza Kaspijskiego, jadalnych kwiatów oraz płatków 24-karatowego złota - donosi dwutygodnik "Forum". Osoby będące na diecie nie muszą przejmować się kaloriami, ponieważ jadalne złote nie ma wartości odżywczej.

Właściciel restauracji Industry Kitchen na Manhattanie przyznaje, że pomysł na oryginalną pizzę podsunęło mi sąsiedztwo dzielnicy finansowej, która przyciąga najbogatszych ludzi z całego świata. Cóż, tylko krezusów stać na pizzę za 2 tys. dolarów albo jej kęs za 50.

Industry Kitchen to nie jedyne miejsce w Nowym Jorku, gdzie można poczuć smak złota. Manila Social Club oferuje gościom pokryte złotem pączki po 100 dol. za sztukę.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.02.2018
GBP 4.677 złEUR 4.156 złUSD 3.317 złCHF 3.605 zł

Sport


Reklama