Menu

Obudź swój metabolizm. Jak?

Obudź swój metabolizm. Jak?
Woda z cytryną i imbirem świetnie pobudza i dobrze smakuje! (Fot. Thinkstock)
Jedni nie wyobrażają sobie poranka bez kawy, inni sięgają po szklankę wody z cytryną. Jak przekonuje dietetyk Ewa Kurowska, wystarczy wycisnąć sok z ćwiartki tego cytrusa do ciepłej wody i ją wypić, by pobudzić swój metabolizm do pracy.

Jak przekonuje dietetyk Ewa Kurowska, szklanka ciepłej wody z cytryną wypita rano jeszcze nikomu nie zaszkodziła. "U osób, których organizm potrzebuje więcej czasu na rozbudzenie jest to taki bodziec, ponieważ kwas cytrynowy z cytryny będzie nasilał też produkcję kwasu żołądkowego, więc jakby uruchomi przewód pokarmowy. Więc jeśli nie czujemy się rano głodni, po wypiciu takiej szklanki poczujemy głód, będziemy mogli zjeść śniadanie i rozpocząć dzień" - informuje.

Ile cytryny dać do szklanki wody, żeby nie przesadzić z ilością kwasu, co też nie pozostaje bez wpływu na nasze zęby? Jak przekonuje dietetyk, ćwiartka małej cytryny na szklankę powinna wystarczyć. "Absolutnie nie wciskamy całej cytryny do szklanki" - zaznacza.

Alternatywą dla wypicia szklanki wody z cytryną może być zjedzenie grapefruita na czczo. "Generalnie działanie wszystkich cytrusów polega na mobilizowaniu układu pokarmowego do pracy, zwiększaniu wydzielania kwasu żołądkowego, wydzielania żółci, przez co trawienie pójdzie nam sprawniej. Dzięki temu w efekcie czujemy się lepiej" - kwituje.

Komentarze


  • Adam drankowski
    6 grudnia 2017, 11:39

    'Absolutnie nie wciskamy całej cytryny do szklanki' - sorry ale ta pani diedetyk to chyba tylko teoretyczka co to zrobila kurs w weekend. Gwarantujé ze nawet cala cytryna w szklance (na poczatek) nikomu nie zaszkodzi a nawet odswiezy I odkazi jamé ustna.

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.02.2018
GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

Sport


Reklama