Menu

Nowy rok, nowa ja?!

Nowy rok, nowa ja?!
Spadek wagi powinien być kontrolowany nie częściej niż raz w tygodniu (Fot. Thinkstock)
Wystarczy dyscyplina i pozytywne nastawienie.
Reklama

‹"Najważniejsze jest wyznaczenie celu i - jak twierdzą psycholodzy - jego zapisanie. Określamy liczbę kilogramów do zrzucenia i rozsądny czas osiągnięcia wymarzonej wagi, zakładając rozsądne tempo redukcji masy ciała - 1 kg tygodniowo. Spisane założenia powinny być umieszczone w dobrze widocznym miejscu, np. na drzwiach lodówki" - radzi dietetyk LightBox Małgorzata Chylewska.

Zdaniem ekspert jednym z kluczy do sukcesu jest pozytywne nastawienie. "We wszystkich założeniach należy być stanowczym i operować sformułowaniami pozytywnymi, a więc - jem kolację o godz. 18:00, zamiast - nie jem kolacji po 18:00. Do diety należy dołączyć aktywność fizyczną cardio, np. trzy razy w tygodniu szybki godzinny marsz lub aerobik w wodzie. Należy wykluczyć korzystanie z windy, przy czym ważne jest określenie konkretnego piętra, na które damy radę wejść" - radzi ekspert.

Nie mniej ważne jest wsparcie otoczenia. "Warto poprosić o pomoc najbliższych i kogoś znajdującego się w podobnej sytuacji, z kim można będzie współzawodniczyć lub wzajemnie się wspierać i dopingować" - przekonuje dietetyk.

"Spadek wagi powinien być kontrolowany nie częściej niż raz w tygodniu, a jeżeli jest to możliwe - warto również mierzyć poziom tkanki tłuszczowej. Obowiązkowe jest wyznaczenie godzin posiłków i trzymanie się ich w granicach plus-minus pół godziny, co pozwoli na wyeliminowanie uczucia głodu w ciągu dnia. Podstawą każdego odchudzania jest ograniczenie słodyczy. Cukier można zastąpić stewią lub stopniowo, ale w założonym czasie, zmniejszać liczbę łyżeczek cukru dodawanego do herbaty. W określony dzień pod koniec tygodnia może czekać nagroda w postaci kawałka gorzkiej czekolady czy gałki ulubionych lodów" - dodaje.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 26.04.2018
GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

Sport


Reklama