Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Najpopularniejszy odcień szminki na świecie to...

Najpopularniejszy odcień szminki na świecie to...
Wiele pań marzy o takich ustach jak ma Angelina Jolie (Fot. Getty Images)
My już wiemy!
Reklama
Reklama

Who's that lipstick on the glass? - pytała Kora i jak się okazuje nie bez powodu. Makijaż mówi o nas więcej niż nam się wydaje, a to, po jaki odcień szminki sięgamy, nie zależy tylko od trendów w modzie, ale również od... narodowości.

Wyniki raportu The International Lipstick Colour of The Year Report wskazują, że podczas gdy mieszkanki Nowego Jorku najchętniej sięgają po jasny odcień czerwieni, paryżanki zdecydowanie preferują szminki w odcieniu ciemnego różu, a w Dubaju największą popularnością cieszy się odcień różany. Z kolei w Szanghaju - odcień koralowy, zaś mieszkanki Londynu w tym sezonie stawiają na odcień nude...

Odkąd makijażysta Peter Philips ogłosił rok 2011 rokiem czerwonej szminki, dobra passa tego kosmetycznego hitu trwa. Jak wynika z rankingu Rank & Style, jednym z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych kosmetyków 2014 roku była czerwona szminka. Jak wskazują najnowsze trendy, ten ponadczasowy kosmetyk będzie nadal święcił triumfy na perfumeryjnych półkach. Makijażyści nie kryją zadowolenia z faktu, że kobiety wreszcie odważyły się sięgnąć po ten kosmetyk i przekonały się, że czerwona szminka pasuje każdej z nas.

"Znaczenie szminki znacznie przewyższa jej wielkość. To niewielka rzecz, która potrafi zdziałać cuda, nie tylko w makijażu. W znaczący sposób wpływa ona na wygląd kobiety, ale również na to, jak kobieta się czuje. Ten detal w makijażu potrafi uczynić ją bardziej ponętną i pewną siebie" - podkreśla Alice Hart-Davi, komentując wyniki raportu.

Wielokrotnie mówiło się o tym, że szminka jest nie tylko barometrem kobiecego samopoczucia, ale nawet... gospodarczym. Słynny efekt szminki, twierdzenie, iż w gospodarce w okresach kryzysów gospodarczych funkcjonuje mechanizm polegający na radykalnej zmianie preferencji konsumentów.

Nazwa zjawiska została stworzona przez Leonarda Laudera, szefa Estee Lauder Companies w roku 2001, który obserwując kryzys gospodarczy na jesieni 2000 roku w Stanach Zjednoczonych zauważył, iż pomimo pogarszających się warunków gospodarczych poziom sprzedaży kosmetyków, a szczególnie szminek, wzrasta.

Jak pokazuje raport, preferencje co do koloru szminki, zdradzają również upodobania co do trendów, niekoniecznie tych samych, które panują na wybiegach. I tak spoglądając na mapę świata w Kanadzie najpopularniejszym odcieniem jest głęboki odcień różu, w Stanach Zjednoczonych panie chętnie wybierają głębokie odcienie czerwieni i wyraziste, głębokie burgundy.

W Ameryce Południowej i Europie panie sięgają zarówno po wyraziste odcienie różu, kolory wina, czerwieni, ale nie pozostają obojętne wobec odcieni pomarańczowych i bardziej neutralnych odcieni nude - ten ostatni szczególnie upodobały sobie mieszkanki Londynu i Barcelony.

Mieszkanki Afryki cenią mocne akcenty kolorystyczne na ustach, wybór często pada na odcień śliwkowy, burgundowy i miedziany. Azjatki natomiast wybierają z bogatej palety różów. 

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.03.2024
GBP 5.0474 złEUR 4.3191 złUSD 4.0081 złCHF 4.4228 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama