Menu

Na ulicach będzie zielono!

Na ulicach będzie zielono!
Kolor nadziei jest najmodniejszą barwą sezonu. (Fot. Thinkstock)
Od wojskowej zieleni khaki, poprzez odcienie butelkowe i szmaragdowe, aż po najmodniejszy w tym sezonie "greenery" - w naszej wiosennej garderobie nie może zabraknąć zielonych ubrań i dodatków.
Reklama

Modowo wciąż zostajemy w klimacie świąt Wielkiejnocy. Odrodzenie i nowy początek - z tym właśnie kojarzy się zieleń, najmodniejsza, a zarazem bodaj najbardziej optymistyczna barwa w palecie kolorystycznej.

Według Instytutu Pantone - firmy z branży poligraficznej, która opracowała własną unikalną skalę kolorów - tej wiosny na ulicach na całym świecie będzie królowała zieleń. Instytut znany jest z trafnego prognozowania trendów, na bazie obserwacji rynku rokrocznie typując wiodące z danym sezonie kolory, które z jakichś przyczyn korelują z naszym stylem życia i są obecne w pracach grafików czy projektantów.

W tym roku proroctwo Pantone dotyczy barwy o nazwie "greenery" - soczystej, energetycznej zieleni, przywodzącej na myśl pierwszy dzień wiosny i bujną, budzącą się do życia roślinność.

Kolor ten symbolizuje też nowy początek - nowe postanowienia, większą świadomość w kwestii odżywiania i dbania o otaczające nas środowisko naturalne. Bo zieleń niewątpliwie nawiązuje również do ekologii, która odgrywa olbrzymią rolę we współczesnym świecie.

Zieleń o najmodniejszym obecnie, ostrym i soczystym odcieniu "greenery" królowała na wybiegach najważniejszych domów mody, takich jak Balenciaga, Pucci, Ackermann czy Barbara Bui. Choć tak intensywna i wyrazista barwa najlepiej prezentuje się solo, a więc w total looku, mniej odważnym polecamy postawić na dodatki, które ożywią codzienną stylizację i nadadzą jej modnego sznytu.

Komentarze


  • Ona
    21 kwietnia 2017, 07:16

    Oby! Bo niedobrze sie robi od tych niebieskich kolorow i kwiatow na kieckach! Jak te ich kobiety nie potrafią sie ubrać.......

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.04.2018
GBP 4.779 złEUR 4.180 złUSD 3.416 złCHF 3.495 zł

Sport


Reklama