Menu

Mocny uścisk dłoni i... uśmiech

Mocny uścisk dłoni i... uśmiech
Konkurencja duża, a praca tylko jedna - dlatego tak ważne jest pierwsze wrażenie. (Fot. Thinkstock)
Czyli, jak zdobyć wymarzoną pracę.
Reklama

"Ważne podczas rozmowy rekrutacyjnej jest rzetelne przygotowanie. Znajomość firmy i stanowiska, na które aplikujemy jest kluczowa. Dobrze jest przygotować sobie informacje o ciekawych projektach, w których się uczestniczyło i wykazało się zaangażowaniem, kreatywnością" - informuje starsza specjalistka ds. rekrutacji i mobilności w mBank Agnieszka Szostak. Jej zdaniem, warto sobie przygotować kilka pytań do rekrutera np. na temat warunków czy charakteru pracy. "To zdradza zaangażowanie takiej osoby" - dodaje.

Ekspertka podkreśla, że w procesie rekrutacyjnym sprawdza się, czy klient zna wartości istotne dla firmy, jego zaangażowanie czy profesjonalizm. "Czasem mniej ważne są umiejętności, ale sama podstawa i wartości, które kandydat prezentuje" - zaznacza.

Według Szostak bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, dlatego "każdy powinien zachować profesjonalne standardy ubioru" - strój powinien być schludny, kobiety powinny mieć delikatny makijaż i spięte włosy. Należy unikać mocnych perfum i rzucającej się w oczy biżuterii.

Uśmiech, dobre nastawienie, pewność siebie, jasno sprecyzowane oczekiwania względem rozwoju kariery, jak również umieszczanie w CV tylko prawdziwych informacji - na to zwracają największa uwagę specjaliści w firmie 3M. "Ważne, żeby kandydat wiedział coś więcej o naszej firmie niż to, co można przeczytać na stronie internetowej. Mogą to być np. jakieś ciekawostki dotyczące naszej firmy" - radzi BSO Analist w firmie 3M Katarzyna Wachowska.

Bardzo ważne podczas rozmowy o pracę są mocny uścisk dłoni, poczucie odpowiedzialności i determinacja w dążeniu do sukcesu. Rekruter w firmie Rb Marcin Milanowski podkreśla: "osoby, które chcą u nas pracować nie muszą koniecznie mieć dużego doświadczenia, istotna jest dla nas samodzielność kandydata i to, żeby umiał zapytać o rzeczy, których nie wie".

Komentarze


  • Gosc 045
    19 marca 2017, 18:54

    hehe czyli imadlo rekruterowi zmiazdzyc dlon

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.05.2018
GBP 4.903 złEUR 4.304 złUSD 3.669 złCHF 3.701 zł

Sport


Reklama