Menu

Gdzie się znajduje najbardziej romantyczny punkt widokowy na świecie?

Gdzie się znajduje najbardziej romantyczny punkt widokowy na świecie?
Małe miasteczka we włoskich Alpach są wyjątkowo pięknymi miejscami... (Fot. Thinkstock)
W Europie!

Najbardziej romantyczny punkt widokowy na świecie jest w Piemoncie we Włoszech, w małej osadzie Coniolo - ogłosiła włoska prasa. O wyjątkowy klimat tego miejsca zadbał burmistrz; ustawił tam skrzynkę ze świeżymi różami, gdyby były komuś potrzebne do oświadczyn.

Przed rokiem burmistrz Enzo Amich zainstalował na wzgórzu awaryjną gablotkę z kilkoma czerwonymi, różowymi i żółtymi różami w fiolkach z wodą dla wszystkich potrzebujących - zapominalskich oraz tych, których piękny krajobraz i widok na malowniczą okolicę natchnie do złożenia deklaracji miłości czy nawet poproszenia wybranki o rękę.

Umieścił tam też napis: "emergency", podkreślający, że do kasetki należy sięgnąć w nagłej sytuacji. Poniżej jest też instrukcja po włosku i angielsku, która głosi: "Otworzyć tylko w przypadku prawdziwej miłości". Róże są gratis.

Amich często przechodzi koło tego miejsca i gdy widzi, że gablotka jest pusta, uzupełnia ją.

Pomysł ten okazał się wielkim sukcesem, o czym świadczy to, że w ciągu roku, jak podał dziennik "La Stampa", ze skrzynki wyjęto już 500 róż.

Burmistrz osady liczącej około 400 mieszkańców twierdzi, że było warto, bo znajduje na miejscu liczne bileciki z podziękowaniami i wyrazami uznania dla jego oryginalnej inicjatywy, a także listy od par narzeczonych napisane zaraz po oświadczynach.

Kwiaty i panorama miasteczek w krainie Monferrato wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO gwarantują zakochanym niezapomniane chwile.

Miejsce to jest też masowo fotografowane i w ten sposób, dzięki zamieszczanym w internecie zdjęciom, zdobywa coraz większą popularność - może stanowić konkurencję dla romantycznej Werony i Wenecji.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.02.2018
GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

Sport


Reklama