Menu

Facebook zaprezentował komunikator dla dzieci

Facebook zaprezentował komunikator dla dzieci
"Messenger Kids" pozwoli dzieciom na bezpieczny kontakt z rówieśnikami i rodziną. (Fot. Facebook)
Facebook pokazał "Messenger Kids" - komunikator przeznaczony dla dzieci poniżej 13 roku życia. Za jego pośrednictwem będą mogły rozmawiać z zatwierdzonymi przez opiekunów osobami.
Reklama

Dzieci chcące korzystać z aplikacji nie potrzebują konta na Facebooku ani numeru telefonu. Wystarczy, że "Messenger Kids" zostanie zainstalowany na ich tablecie bądź smartfonie, a rodzice zatwierdzą kontakty, z jakimi ich podopieczni chcą korespondować.

Według przedstawicieli Facebooka, decyzja o udostepnieniu komunikatora przeznaczonego specjalnie dla najmłodszych użytkowników ma na celu walkę z nadużyciami wobec nieletnich, których doświadczają korzystając z innych, konkurencyjnych aplikacji i komunikatorów takich, jak np. Snapchat.

W komunikatorze "Messenger Kids" zastosowano rozwiązania proaktywnych filtrów, które uniemożliwiają przesyłanie przez dzieci treści o charakterze seksualnym bądź zawierających przemoc. Aplikacją będzie opiekować się specjalnie do tego stworzony zespół moderatorów, którzy mają szybko reagować na treści zgłaszane jako nienadające się dla dzieci bądź budzące podejrzenia.

Firma zapowiedziała, że nie będzie bezpośrednio monetyzować dziecięcego komunikatora. Konta dla najmłodszych, po trzynastych urodzinach ich właścicieli, nie będą również przenoszone do pełnej wersji Facebooka. Koncern Marka Zuckerberga poinformował też, że nie zamierza zbierać danych użytkowników aplikacji "Messenger Kids".

Jak wskazują analitycy, udostępnienie przez Facebooka narzędzia do komunikacji przeznaczonego dla dzieci, nastawione jest jednak na stworzenie wczesnej świadomości marki i wytworzenie długofalowej z nią relacji.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.05.2018
GBP 4.906 złEUR 4.295 złUSD 3.659 złCHF 3.689 zł

Sport


Reklama