Menu

Facebook zakupił TBH, anonimową aplikację społecznościową dla nastolatków

Facebook zakupił TBH, anonimową aplikację społecznościową dla nastolatków
Facebook wykupił nową aplikację, kiedy tylko zauważył, że zaczyna być coraz popularniejsza. (Fot. Getty Images)
Facebook podał, że zakupił TBH - anonimową aplikację społecznościową dla nastolatków, która stała się niedawno konkurencją dla serwisu Marka Zuckerberga.

TBH - aplikacja powstała niecałe trzy miesiące temu - zaczęła szybko przyciągać do siebie nastolatków w Stanach Zjednoczonych, którzy opuszczają Facebooka i przenoszą się do innych mediów społecznościowych.

Według rzeczniczki Facebooka, aplikacja TBH, służąca do wysyłania sobie anonimowych wiadomości, pozostanie oddzielnym programem. Pracownicy firmy, która stworzyła aplikację, zostaną zatrudnieni przez koncern Marka Zuckerberga - będą jednak nadal odpowiedzialni za utrzymanie i rozwój TBH. Rzeczniczka firmy odmówiła informacji na temat ceny, którą Facebook zapłacił za aplikację.

Transakcja jest świadectwem tendencji Facebooka do przejmowania kontroli nad konkurencyjnymi projektami, bądź ich naśladowania, jak w przypadku Snapchata. Ma to na celu umocnienie dominacji Facebooka na rynku mediów społecznościowych.

TBH to aplikacja, która w ciągu pierwszych trzech miesięcy swojego istnienia zgromadziła ponad 50 mln użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Jej twórcy opisują ją jako "aplikację do wysyłania sobie anonimowych wiadomości na swój temat, z zastrzeżeniem ograniczenia do pozytywnego przekazu".

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.02.2018
GBP 4.677 złEUR 4.156 złUSD 3.317 złCHF 3.605 zł

Sport


Reklama