Menu

Ewan McGregor - motocyklem przez świat

Ewan McGregor - motocyklem przez świat
To motocykle dają Ewanowi McGregrowi poczucie wolności. (Fot. Getty Images)
Brytyjski aktor najpierw przejechał na jednośladzie Stany, później Europę i Azję, a następnie rzucił wyzwanie Afryce.
Reklama

W pierwszej kolejności McGregor pokonał na swoim harleyu trasę z Alabamy do Los Angeles.

"Potem poznałem aktora Charleya Boormana, jeszcze większego motocyklowego świra niż ja, i dopiero wtedy zaczęła się moja wielka przygoda. Któregoś wieczora zaprosiłem go do naszego domu na kolację, położyłem przed nim atlas i napomknąłem, że moglibyśmy objechać świat dookoła. Charley zapalił się od razu. No i w maju 2004 roku wyruszyliśmy na naszych potężnych bmw z Londynu do Nowego Jorku, ale w drugą stronę: przez całą Europę, Rosję, Kazachstan, Mongolię, potem samolotem na Alaskę, a stamtąd do Kanady i USA. W ciągu czterech miesięcy pokonaliśmy ponad 32 000 kilometrów" - opowiada aktor w wywiadzie dla "Harper's Bazaar".

Wyczerpanie, upadki, fatalne drogi, nieprzewidywalna pogoda - prawie codziennie zdarzały im się niebezpieczne przygody. Na Ukrainie spotkania z mafią omal nie przypłacili życiem, w Kazachstanie byli ścigani przez paparazzich, z mongolskimi koczownikami jedli bycze jądra. To wszystko było dla nich niepowtarzalną lekcją życia.

Podczas kolejnej wyprawy - ze Szkocji do Kapsztadu, McGregor przejechał z przyjacielem Afrykę. Tam zagrożenia wynikały z zawirowań politycznych i walk plemiennych. Przeżyli też kilka niebezpiecznych spotkań z dzikimi zwierzętami.

"Na przykład w Namibii na zakręcie, który pokonywaliśmy z prędkością 130 km na godzinę, zobaczyłem antylopę. Było już za późno na zmianę kierunku. Pomyślałem, że jeśli pójdzie w lewo, to po nas, a jeśli w prawo, to będzie ubaw. Jak widzisz, poszła w prawo" - wspomina z uśmiechem tamtą sytuację.

Ostatnio aktor zaniedbał swoją motocyklową pasję, gdyż pochłonęła go praca. Gdy ma podpisany kontrakt, motocykl nie wchodzi w rachubę, gdyż jest urazogenny.

McGregora będzie można zobaczyć niedługo w dwóch nowych filmach. 27 stycznia do kin wchodzi "Amerykańska sielanka" (ten obraz również wyreżyserował), a 3 lutego "Trainspotting 2".

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.05.2018
GBP 4.912 złEUR 4.296 złUSD 3.639 złCHF 3.641 zł

Sport


Reklama