Menu

Co byś powiedział papieżowi, gdyby do Ciebie zadzwonił?

Co byś powiedział papieżowi, gdyby do Ciebie zadzwonił?
Żelazne bariery pomiędzy głowami kościoła a zwykłymi ludźmi są nie do zniesienia...? (Fot. Getty Images)
Tak brzmi zapowiedź najnowszej książki o prywatnych rozmowach Franciszka ze zwykłymi ludźmi.

Fenomen Papieża Franciszka polega na tym, że znajduje on czas na rozmowę z hierarchami kościoła i zwykłymi parafianami. Wydawało by się, że żelazne bariery pomiędzy głowami kościoła a zwykłymi ludźmi są nie do zniesienia. A jednak.

Jorge Mario Bergoglio, obecny papież, zasłynął jako duszpasterz, który często osobiście sięga po telefon, by skontaktować się z potrzebującymi jego wsparcia czy rady. Na podstawie jego życia, które cechuje otwartość i troska o zwykłych ludzi, powstała książka zatytułowana "Halo, tu Franciszek. Prywatne rozmowy Papieża". W tomie odnajdziemy 20 poruszających historii osób, które w momencie bezsilności zwrócili się bezpośrednio do papieża.

"Halo, mówi Papież Franciszek. Jak się masz?" - takimi słowami zaczynają się rozmowy telefoniczne papieża, który przejęty dzwoni do ludzi potrzebujących pocieszenia. Rozmowy są zawsze bardzo konkretne. Począwszy od radości z powodu narodzin dziecka po najboleśniejsze doświadczenia - jak utrata najbliższychlub ich choroba. Czynił tak będąc w Buenos Aires i nadal tak czyni z Domu św. Marty. "W ten sposób spełniam kapłańską powinność" - wyjaśnia.

Autorem zbioru "Halo tu Franciszek. Prywatne rozmowy Papieża" jest Rosario Carello - popularny włoski dziennikarz, autor bloga oraz książek o Franciszku.

 

Komentarze


  • Korektor
    17 lipca, 10:00

    Komentarz usunięty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.08.2017
GBP 4.669 złEUR 4.277 złUSD 3.633 złCHF 3.762 zł

Sport


Reklama