Menu

Al Bano jurorem w "The Voice of Italy"

Al Bano jurorem w
Al Bano i Romina Power to jedne z największych gwiazd włoskiej muzyki rozrywkowej lat 80-tych. (Fot. Getty Images)
74-letni legendarny włoski piosenkarz Al Bano, który zapowiada rychłe zakończenie kariery, dołączył do grona jurorów programu "The Voice of Italy", nadawanego przez publiczną telewizję RAI. Wszyscy liczą na jego świeże spojrzenie i 50-letnie doświadczenie.

Al Bano, czyli Albano Carrisi, zasiądzie jako juror obok znanego rapera J-Axa, popularnego piosenkarza Francesco Rengi i wokalistki metalowej grupy Lacuna Coil, Cristiny Scabbii. Program będzie nadawany od 20 marca w RAI2.

Podkreśla się, że udział Al Bano w jury piątej włoskiej edycji bijącego rekordy popularności talent show będzie wyjątkowym i bardzo mocnym akcentem na zakończenie jego ponad 50-letniej kariery.

Wcześniej artysta ogłosił, że zakończy ją w grudniu tego roku.

Jego dorobek to 55 płyt: 33 solowe i 17 nagranych z Rominą Power oraz 5 z innymi wykonawcami. Poza tym zagrał w 10 filmach, a sam wielokrotnie poddawał się ocenie jury. Kilkanaście razy uczestniczył bowiem w festiwalu piosenki w San Remo.

W duecie z Rominą Power wygrali go w 1984 piosenką "Ci sara'". Dwa lata wcześniej ich "Felicita'" zajęła drugie miejsce.

Ostatnie lata były dla piosenkarza bardzo intensywne ze względu na wspólne ponowne występy z Rominą Power po 16 latach przerwy. Powrócili na festiwal w San Remo, wystąpili w Arenie w Weronie, w Rosji, USA, Kanadzie i na Białorusi.

"The Voice of Italy" z Al Bano jako jurorem zapowiadane jest jako prawdziwa sensacja i gwarancja sukcesu programu, oglądanego przez kilka milionów telewidzów.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.03.2018
GBP 4.856 złEUR 4.242 złUSD 3.454 złCHF 3.620 zł

Sport


Reklama