Menu

Zwiedzamy Londyn: Victoria Park - park pełen atrakcji dla dzieci

Zwiedzamy Londyn: Victoria Park - park pełen atrakcji dla dzieci
Przy West Boating Lake istnieje możliwość wypożyczenia roweru wodnego lub łódki. (Fot. A. Pyszkowska)
Uwielbiamy londyńskie parki. Zresztą jak można ich nie lubić - są rozległe, piękne, zadbane i z wieloma dodatkowymi atrakcjami dla rodziny z dziećmi.
Reklama

Kontynuując zwiedzanie wschodniej części Londynu, udaliśmy się na weekendowy spacer do parku Victoria. I jak to zwykle u nas bywa… nie zawiedliśmy się. Ba! Nawet więcej! Park okazał się super, a nasze dzieci chciałyby wracać do niego w każdy możliwy weekend. Zaraz przekonacie się dlaczego.

Zacznę od tego, że Victoria Park jako jedyny z parków w Londynie, które do tej pory odwiedziliśmy, nie znajduje się na liście parków królewskich. Pieszczotliwie nazywany jest on Vicky Park (zdrobnienie od imienia Victoria), ale także People’s Park (czyli Park dla Ludzi), bo został on otwarty z myślą o ludziach i dla ludzi, czyli XIX-wiecznej klasie pracującej. Przez lata był także miejscem politycznych wieców, a teraz odbywają się w nim przeróżne festiwale i koncerty plenerowe. Zajmuje on powierzchnię ponad 86 hektarów i odwiedza go rocznie około 9 milionów osób.

Park składa się z części zachodniej i części wschodniej, które znajdują się po dwóch stronach Grove Road. W obu częściach znajdziecie kilka ciekawych atrakcji dla rodziny z dziećmi. 

Do parku najlepiej dotrzeć autobusem. (Fot. A. Pyszkowska)

Tereny zielone w Victoria Park:

Tak jak wszystkie pozostałe parki w Londynie, które do tej pory udało nam się odwiedzić, również Victoria Park jest pełen soczystej trawy, pięknych drzew i miejsc idealnych na leniwy odpoczynek z dziećmi. Londyńczycy przychodzą tutaj by jeździć z dziećmi na rowerze lub na rolkach, grać w piłkę i piknikować.

West Boating Lake – jezioro z rowerami wodnymi i łódkami:

Jak w większości londyńskich parków, które mają większe zbiorniki wodne, i tutaj istnieje możliwość wypożyczenia roweru wodnego lub łódki, którą można obejrzeć niedostępne dla pieszych zakątki jeziora.

Uwaga: Wypożyczalnia jest czynna od końca maja do początku września, a koszt wypożyczenia łódki/roweru wodnego to 10£ za pół godziny. Dzieci zobowiązane są do założenia kamizelek ratunkowych, które dostępne są na miejscu bez dodatkowych opłat.

W zachodniej części parku znajdziecie także staw z rybami oraz malownicze jeziorko do puszczania modeli łódek.

Place zabaw w Victoria Park:

Doszliśmy teraz do atrakcji, dzięki którym Victoria Park wylądował na szczycie listy ulubionych parków naszych dzieci.

W Parku Victoria znajduje się nie jeden, ale dwa fenomenalne place zabaw, które spokojnie mogą konkurować z Diana Memorial Playground (który opisywałam już wcześniej na łamach londynek.net) o miano najlepszego placu zabaw w Londynie.

V&A Playground – plac zabaw dla młodszych dzieci:

Pierwszy plac zabaw znajduje się w części zachodniej, w niedalekiej odległości od West Boating Lake. Znajdziecie na nim wymyślne drewniane konstrukcje do wspinaczek, kilka rodzajów huśtawek, ogromna przestrzeń z piaskiem i wodą oraz wiele innych urządzeń, których zastosowanie znają tylko dzieci.

V&A Playground zachwyci Wasze dzieci niezależnie od wieku, bo znajdzie się tam zarówno coś dla bobasów, jak i dla dzieci w wieku szkolnym. Chociaż tym drugim zapewne bardziej przypadnie do gustu to drugie miejsce.

V&A Playground to plac zabaw dla młodszych dzieci. (Fot. A. Pyszkowska)

Pools Playground – plac zabaw dla starszych dzieci:

Pools Playground znajduje się we wschodniej części Victoria Park, pomiędzy Skate Parkiem a kortem tenisowym. Muszę Wam powiedzieć, że ten plac zabaw przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania odnośnie bezpłatnych atrakcji dla dzieci. Jest po prostu świetny! Wizyta na nim to istne szaleństwo dla dzieci i dla rodziców.

Jego główną atrakcją są wysokie zjeżdżalnie, po których mknie się niemal z prędkością światła. Nasze dzieci niezmordowanie wchodziły pod górę, by z największą satysfakcja zjechać w dół i zacząć kolejną wspinaczkę na górę. Nie jestem nawet w stanie powiedzieć, ile takich rund zaliczyli, ale było ich wiele.

Oprócz tych niesamowitych zjeżdżalni w Pools Playground znajdziecie także długi most linowy, przejście po którym może być wyzwaniem nie tylko dla dzieci oraz inne ciekawe konstrukcje ćwiczące koordynację, równowagę i motywujące do ruchu.

Dobra rada: Ten plac zabaw jest przeznaczony dla starszych dzieci (idealny dla dzieci 5+ i starszych). Większość atrakcji znajdujących się tam będzie zbyt niebezpieczna lub po prostu za trudna dla bardzo małych dzieci. W takim przypadku polecam Wam jednak V&A Playground, na którym nie będziecie musieli stopować dziecięcej, naturalnej chęci poznawania świata i wspinania się na wszystko co się da.

Uwaga: Możecie mieć problem z wyjściem z tego placu zabaw, bo które dziecko chciałoby opuszczać taki dziecięcy raj. 

Wizyta na Pools Playground to istne szaleństwo dla dzieci i dla rodziców! (Fot. A. Pyszkowska)

Burdett Coutts Fountain – idealne miejsce na piknik:

Londyńczycy uwielbiają pikniki, a zielone tereny Victoria Park znajdujące się w okolicach zabytkowej fontanny Burdett Coutts idealnie się do tego nadają. Trawa jest tam soczysta, a miejsca jest dużo. Poza tym to miejsce znajduje się dokładnie w połowie drogi pomiędzy jednym a drugim placem zabaw, więc taki przystanek po wstępnym szaleństwie pozwoli Wam naładować akumulatory przed kolejnymi atrakcjami. 

Burdett Coutts Fountain jest także warta uwagi. Jest przepiękna, wybudowana w stylu gotyckim i pochodzi z końca XIX wieku. Została sfinansowana przez Angelę Burdett-Coutts i miała za zadanie dostarczać świeżej i czystej wody odwiedzającym park mieszkańcom Londynu. Mniej życzliwi historycy wspominają także, że drugim dnem tej inwestycji było przypomnienie “ludowi”, że mogą oni odwiedzać Victoria Park dzięki uprzejmości Lordów, którzy byli właścicielami tych ziemi.  

Victoria Park to kolejny piękny park na liście zielonych atrakcji Londynu: idealny na rodzinny spacer, piknik na trawie i spotkanie z przyjaciółmi. Ale to obecność dwóch niesamowitych placów zabaw czyni go świetnym miejscem na spędzenie aktywnego dnia z dziećmi.

Burdett Coutts Fountain znajduje się dokładnie w połowie drogi pomiędzy jednym, a drugim placem zabaw - idealne miejsce na piknik dla rodzin z dziećmi! (Fot. A. Pyszkowska)

Lokalizacja:

Grove Rd, London E3 5TB

Niestety lokalizacja tego parku to jego największy minus, bo nie znajduje się on przy żadnej linii metra. Jeśli zależy Wam na bezpośrednim dotarciu do parku, wybierzecie autobus.

Najbliższa stacja metra: Mile End (linie Central, District, Hamesmith&City) – w tym wypadku czeka Was 15-minutowy spacer do bramy parku.

Autobusy 277 i 425 – jeżdżą przez Grove Road, która rozdziela park na część wschodnią i zachodnią.

Godziny otwarcia:

przez cały rok od 7:00 do zmroku – konkretne godziny zamknięcia znajdują się na bramach wejściowych do parku

Cena: Za darmo

Victoria Park zajmuje powierzchnię ponad 86 hektarów i odwiedza go rocznie około 9 milionów osób (Fot. A. Pyszkowska)

Zobacz wpis na blogu

www.zwiedzamylondyn.pl - Blog podróżniczy, który jest niezastąpionym źródłem ciekawych pomysłów na zwiedzanie z dziećmi Londynu i jego okolic. Autorzy najpierw odwiedzają rodzinnie wszystkie miejsca, by potem podzielić się z czytelnikami opinią o nich. Odkryjcie najciekawsze atrakcje dla dzieci razem z nimi! 

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 4.82 / 11

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.06.2018
GBP 4.931 złEUR 4.332 złUSD 3.761 złCHF 3.773 zł

Sport


Reklama

Drogi Czytelniku!

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych i personalizację treści marketingowych. Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dzięki nim możemy finansować rozwój naszych usług. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne.

Zezwolenie na reklamę

Dzięki personalizacji pokazujemy Ci treści lepszej jakości, a dzięki zebranym danym możemy cały czas je doskonalić. Reklamy są dopasowane do Twoich potrzeb - dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój. Dopasowanie pozwala nam wyświetlać ich mniej. Zapewniamy bezpieczeństwo Twoich danych. Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

Chcielibyśmy poinformować naszych użytkowników jakie ich dane oraz w jaki sposób są przetwarzane oraz na jakich zasadach będą przetwarzane po 25 maja 2018 r. W dalszej części można znaleźć więcej informacji na ten temat.

RODO 2018. Co to jest?

Dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE tzw. RODO (GDPR). Celem rozporządzenia jest doprowadzenie do pełnej harmonizacji prawa w ramach UE i swobodnego przepływu danych osobowych. W założeniu ma pozwolić mieszkańcom Unii Europejskiej na lepszą kontrolę ich danych osobowych oraz stanowić modernizację i ujednolicenie przepisów umożliwiających firmom ograniczanie biurokracji i korzystanie ze zwiększonego zaufania klientów.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będzie firma JD Blayer LTD - wydawca londynek.net z siedzibą w Londynie oraz nasi zaufani partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jakie dane są przetwarzane i w jakim celu?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Londynek.net, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Dane są przetwarzane między innymi, aby:

  • - zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • - pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem, Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania - oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych zaufanych partnerów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk "Tak, zgadzam się", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania ze strony interneowej Londynek.net oraz przez naszych partnerów w tzw. plikach cookies, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.