Menu

Think Big, czyli najskuteczniejsza droga do sukcesu

Think Big, czyli najskuteczniejsza droga do sukcesu
Konferencja "Think BIG" odbyła się w Bristolu, ale organizatorzy planują podobne imprezy także w innych brytyjskich miastach, w których mieszkają Polacy. (Fot. AC/Londynek)
O tym, że w dzisiejszych czasach trzeba nad sobą pracować, żeby odnieść sukces - nie trzeba nikogo przekonywać. Udowodnili to niezbicie trenerzy rozwoju osobistego i mówcy motywacyjni podczas jednego z ciekawszych organizowanych ostatnio tzw. wydarzeń rozwojowych, zatytułowanych adekwatnie do tematyki wystąpień: "Think Big".
Reklama

Organizatorzy, czyli Bristol Diamond Club, dokonali rzeczy wyjątkowej: zaprosili do Bristolu siedmiu polskich mówców, którzy w ciągu jednego dnia "wstrzyknęli" uczestnikom wydarzenia sporą dawkę inspiracji, wiary w siebie i własne możliwości, a także zaserwowali porcję rzadko spotykanego w dzisiejszych czasach optymizmu. I chociaż warsztatów tego typu i spotkań z trenerami rozwoju osobistego jest coraz więcej - i to nawet w polskich środowiskach w Wielkiej Brytanii - to rzadko zdarza się, aby jedna konferencja mogła przybliżyć tak wiele interesujących tematów tylko w jeden dzień.

Czy jednak istnieje coś takiego jak najskuteczniejsza droga do sukcesu? Na ten temat powstało przecież wiele książek i poradników, a ludzkość wciąż niezbyt dobrze sobie z tym radzi... Okazuje się, że na skuteczność składa się wiele składników, o których niestety często zapominamy...

Bądź najlepszą wersją siebie

"Wiecie, czym się wyróżniacie? Jesteście z siebie zadowoleni? Jeśli nie, to jak chcecie odnieść sukces - czy to w życiu osobistym, czy też w zawodowym?" - pytała pierwsza prelegentka, strateg marki i doradca wizerunkowy Joanna Janowicz. Okazuje się bowiem, że tylko 8% Polaków jest z siebie zadowolonych, a jeszcze mniejszy procent kobiet - bo tylko 4 - czuje się atrakcyjnymi. Tymczasem nasz wizerunek i wrażenie, które sprawiamy na innych, powinniśmy zacząć budować od środka, czyli od postrzegania samych siebie. Niestety, w budowaniu własnej marki na drodze staje nam szereg przeciwności, wśród których najczęstszymi są: brak pewności siebie, brak ukierunkowania na efekt, brak własnego marketingu i jasno określonych wartości życiowych oraz nieumiejętność komunikacji i brandingu. 

"Czy jesteście spójni w tym co robicie, jak wyglądacie i jak się zachowujecie? Spójność wzbudza zaufanie, a na zaufaniu innych można już budować własną markę" - przekonywała Joanna Janowicz. "Myślcie o sobie jak o produkcie. Co wartościowego dajecie światu? W czym jesteście najlepsi? A gdy nie wiecie, jak w sobie odnaleźć wartość i coś, co was wyróżnia, wyobraźcie sobie jak chcecie, by o was mówiono na waszym pogrzebie - bo wówczas właśnie okaże się, jak będziecie zapamiętani" - tłumaczyła.

Co jeszcze jest ważne podczas budowania własnej marki? To szereg detali, na które wielu z nas nie zwraca szczególnej uwagi na co dzień... Bo czy zastanawiamy się często, z czym kojarzą nas inni ludzie? Czy jesteśmy zawsze świadomi tego, gdzie, jak i co mówimy sami o sobie? Nie wspominając już o tonie i barwie głosu, nad którym nie każdy panuje... Tymczasem sposób wypowiadania się i mowa ciała jest równie ważna - a może i ważniejsza - od tego, jak wyglądamy i czy założyliśmy koszulę z czystym kołnierzykiem...

Kto nas ciągnie do góry i jak spełniać marzenia?

Jak ważne w realizacji naszych planów życiowych jest to, co o sobie myślimy i jakimi ludźmi się otaczamy mówił trener strategii biznesu Krzysztof Kasperuk.

Po pierwsze: trzeba myśleć o sobie dobrze. Po drugie: droga tysiąca mil zaczyna się zawsze od pierwszego kroku, więc kiedyś trzeba zacząć działać. Po trzecie: zastanówcie się nad tym, z kim najczęściej przebywacie i czy są to osoby, które was motywują, inspirują i wspierają. Według Kasperuka, przegląd naszego otoczenia należy dokonać na zasadzie: wybierz 3 osoby, które cię "ciągną do góry" i 3 osoby, które cię "ciągną w dół". Z tymi ostatnimi ogranicz - a najlepiej zerwij - wszelkie kontakty.

Krzysztof Kasperuk przypominał, że w dużej mierze sami kreujemy swoją rzeczywistość - głównie poprzez to, co myślimy i jak myślimy, a także przez nasze nawyki i przyjęte wartości.

O spełnianiu marzeń - i to na własnym przykładzie - mówił też Łukasz Krasoń - mówca motywacyjny, autor oraz pierwszy niepełnosprawny trener rozwoju osobistego w Polsce. Z powodu zaniku mięśni od 7. roku życia jeździ na wózku, ale to mu nie przeszkadza w realizowaniu swoich postanowień, wśród których było m.in. skończenie studiów informatycznych i zamieszkanie przez rok w Barcelonie. Wraz z żoną Małgorzatą napisał książkę "Wstań i Jedź – niemożliwe jest osiągalne". 

Natomiast Piotr Kopeć, trener i realizator marzeń, przedstawił kilka pomocnych wskazówek dla marzycieli:

 • zrób pierwszy krok: mów o swoich marzeniach!
 • bądź uważny
 • zmotywuj się
 • zmień postawę wobec życia (na pozytywną)
 • znajdź swoją intencję
 • podziel cel na mniejsze podzadania
 • UWIERZ W SIEBIE!

Piotr Kopeć zacytował też Jacka Pałkiewicza - znanego polskiego reportera, podróżnika i odkrywcę: "Życie daje nam tyle, ile mamy odwagę sobie z niego wziąć"...

Czy wiesz, czego chcesz?

Podobno najlepsi zawsze wiedzą czego chcą i nadają celom parametry. Artur Wikiera - trener biznesu i mówca motywacyjny - przekonywał, jak ważna w życiu jest koncentracja, bo "energia podąża za uwagą" oraz umiejętność odpowiedzi na pytanie: co jest moim celem, misją, wizją? 

Przypomniał też o zasadzie "pierwszego wrażenia", czyli kluczowych pierwszych 20 sekundach podczas pierwszego kontaktu z drugim człowiekiem, które sprawiają, że jesteśmy przez innych postrzegani w taki, a nie inny sposób - a co niewątpliwie może się przełożyć na skuteczność realizacji naszych celów. 

Zarówno w życiu, jak i w pracy, coraz bardziej istotna jest również umiejętność słuchania. Opracowano nawet metody skutecznego słuchania:

 • słuchaj i patrz
 • okaż zainteresowanie
 • pytaj i sprawdzaj
 • bądź wrażliwy
 • okaż empatię
 • pamiętaj o dobrych manierach i odbieraj sygnały pozawerbalne
 • uśmiechaj się!

Czy zatem naprawdę potrafimy słuchać innych ludzi? Bo jeśli nie - to nie komunikujemy się z nimi w sposób skuteczny, a co za tym idzie - trudno liczyć na pomoc innych w spełnianiu swoich celów...

O ignorowaniu kresu własnych możliwości mówiła była oficer Centralnego Biura Śledczego, Klaudia Pingot. "Jeśli chcesz czegoś, czego nigdy nie miałeś, musisz zrobić coś, czego nigdy nie robiłeś" - przekonywała trenerka. 

Tymczasem Paweł Szymków skupił się na efektywności naszych działań. "Jakie macie wymówki na to, że jeszcze nie osiągnęliście swego celu?" - pytał, prezentując tzw. koło efektywności i przypominając o tym, że chęci stwarzają okazje.

Jak zapewnili organizatorzy, podobne warsztaty zawitają już wkrótce także do innych miast Wielkiej Brytanii, a frekwencja na pierwszym wydarzeniu z tego cyklu pokazała, że są one nam niezwykle potrzebne. 

Konferencja "Think Big" odbyła się 12 czerwca w Bristolu.

Zdjęcia: Adrian Perliński

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 2.49 / 36

Komentarze


 • Magda Regulska
  15 lipca 2016, 10:23

  Miałam przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu i czekam na kolejne! Świetna okazja aby nauczyć się czegoś nowego, zastanowić chwilę nad swoim życiem, zainspirować się i poznać ciekawych ludzi.

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.06.2018
GBP 4.931 złEUR 4.332 złUSD 3.761 złCHF 3.773 zł

Sport


Reklama

Drogi Czytelniku!

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych i personalizację treści marketingowych. Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dzięki nim możemy finansować rozwój naszych usług. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne.

Zezwolenie na reklamę

Dzięki personalizacji pokazujemy Ci treści lepszej jakości, a dzięki zebranym danym możemy cały czas je doskonalić. Reklamy są dopasowane do Twoich potrzeb - dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój. Dopasowanie pozwala nam wyświetlać ich mniej. Zapewniamy bezpieczeństwo Twoich danych. Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

Chcielibyśmy poinformować naszych użytkowników jakie ich dane oraz w jaki sposób są przetwarzane oraz na jakich zasadach będą przetwarzane po 25 maja 2018 r. W dalszej części można znaleźć więcej informacji na ten temat.

RODO 2018. Co to jest?

Dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE tzw. RODO (GDPR). Celem rozporządzenia jest doprowadzenie do pełnej harmonizacji prawa w ramach UE i swobodnego przepływu danych osobowych. W założeniu ma pozwolić mieszkańcom Unii Europejskiej na lepszą kontrolę ich danych osobowych oraz stanowić modernizację i ujednolicenie przepisów umożliwiających firmom ograniczanie biurokracji i korzystanie ze zwiększonego zaufania klientów.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będzie firma JD Blayer LTD - wydawca londynek.net z siedzibą w Londynie oraz nasi zaufani partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jakie dane są przetwarzane i w jakim celu?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Londynek.net, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Dane są przetwarzane między innymi, aby:

 • - zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • - pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem, Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania - oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych zaufanych partnerów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk "Tak, zgadzam się", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania ze strony interneowej Londynek.net oraz przez naszych partnerów w tzw. plikach cookies, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.