Menu

Tajlandia - jeśli chesz wiedzieć jak zamieszkać w raju

Tajlandia - jeśli chesz wiedzieć jak zamieszkać w raju
Dla wielu odwiedzających Tajlandię po raz pierwszy, radość z pobytu w Krainie Uśmiechów kończy się tym samym – obsesją by wrócić i już więcej nie wyjeżdżać!
Reklama
Z łatwością pokochać można, gdy z rana budzi zapach kadzideł unoszących się z pobliskiej świątyni, rozpalonych przez mnichów odzianych w pomarańczowe szaty. Spoglądając przez okno hotelu z zaciekawieniem obserwować można jak ludzie z respektem stają na baczność, gdy z głośników dumnie rozlega się egzotyczny hymn. Wieczorem, gdy temperatura spada poniżej 30 stopni, nie ma to jak radować się kieliszkiem lokalnej whiskey Hong Tong, spoglądając na dwóch chudych, lecz umięśnionych wojowników na ringu, którzy z szacunkiem kłaniają się przed obrazem króla, po czym rozpoczynają brutalną walkę Muay Thai. Później fajnie kupić banany dla słonia, który z gorąca oblewa się wodą w pobliskiej rzece oraz przyjąć ofertę masażu od zgrabnej Tajki, powtarzając w myślach, że absolutnie kocha się Tajlandię...

Praca w Tajlandii
Możliwości podjęcia pracy w Tajlandii są bardzo ograniczone, niemniej jednak istnieją. Najpopularniejszą i zarazem najłatwiejszą opcją jest uczenie angielskiego. Najtrudniej jest zrobić ten pierwszy krok. Rzucić pracę, rozstać się z dziewczyną, pożegnać z przyjaciółmi. Lecz spoglądając przez okno samolotu na przedmieścia Europejskich stolic, wszechstronna błogość ogarnia ciało i wtedy już nie ma wątpliwości. Oto największa przygoda oczekuje!

Co zrobić, aby zostać nauczycielem?
- Powinieneś być native speakerem. Każde ogłoszenie stawia jako podstawowy wymóg pochodzenie z anglojęzycznego kraju. Niemniej jednak, wykorzystując ogromne zapotrzebowanie na nauczycieli angielskiego w Azji, jeśli dorównujesz do poziomu rodowitego anglika oraz wyglądasz jak ktoś, kto z Anglii mógłby pochodzić, masz szansę na pracę. Miej jednak na uwadze, iż większość potencjalnych interview odbywać się będzie z prawdziwym nativem, toteż potencjalne kłamstwa na CV mogą skończyć się kompromitacją.
-Należy posiadać wyższe wykształcenie. Preferowane kierunki to education, English literature, itp, natomiast z administracyjnego punktu widzenia, nie ma to znaczenia. Jeśli tylko posiadasz degree in any field, ministerstwo edukacji przyzna work permit. Problemem może się okazać, jeżeli dyplom nie jest w języku angielskim. Znany jest przypadek Amerykanina, który napotkał spore trudności, gdyż jego znajdujący się w Szkocji uniwersytet, wydaje dokumenty w łacinie.
-Kwalifikacje nauczycielskie. Należy posiadać certyfikat TEFL tudzież CELTA. Miesięczne kursy organizowane są na całym świecie, nie trzeba ich robić w Tajlandii. Jeśli chodzi o koszty, to jest to more less £1000 za TEFL i nieco więcej za CELTA. Bez jednego z omawianych certyfikatów, nie tylko znalezienie pracy może okazać się niemożliwym, lecz również I ministerstwo edukacji nie wyda work permitu.

Ile można zarobić w Tajlandii?
Za miesiąc pracy w szkole, dostaje się co najmniej 30 000 batów, czyli 3 000 zł lub £600. Ceny oraz koszty utrzymania w Tajlandii są ekstremalnie niskie. Miesięczny czynsz za mały apartament w budynkach z siłownią i basenem, zaczynają się od 4 000 batów, czyli odpowiednika 400zł, lub £80. Uliczni sprzedawcy i małe restauracje cenią swoje posiłki na 40 batów, czyli mniej niż £1. Innymi słowy, koszty utrzymania są dużo mniejsze niż w Polsce, przy możliwościach dobrego zarobku. Zachowanie połowy wypłaty jest bardzo możliwe.

Życie w Tajlandii jest łatwe i przyjemne. Ludzie oddają szacunek oraz okazują zainteresowanie. Dziewczyny szaleją za przybyszami z Europu, ceny są niskie, a zarobki przyzwoite. Tajlandii nie da się nie pokochać!

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 4.92 / 13

Komentarze


  • Do autora
    5 listopada 2011, 12:26

    Ciekawy artykuł, chociaż radzę popracować nad składnią i poprawną polszczyzną albo dać sobie spokoj z pisaniem...

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.05.2018
GBP 4.906 złEUR 4.295 złUSD 3.659 złCHF 3.689 zł

Sport


Reklama