Menu

SZOK! Prawie każdy Polak w Wielkiej Brytanii ma prawo do 2,5 tys. funtów!

SZOK! Prawie każdy Polak w Wielkiej Brytanii ma prawo do 2,5 tys. funtów!
Daj sobie szanse na odzyskanie 4000 funtów (Fot. Shutterstock)
Zainteresowanie zwrotem opłat za prowadzenie konta bankowego stale rośnie. Coraz więcej Polaków mieszkających na Wyspach odbiera nielegalnie pobrane im funty od banków. O zwrot opłat może ubiegać się każdy, kto posiadał lub posiada płatne konto bankowe w jakimkolwiek banku brytyjskim, a rachunek ten został założony w wyniku tzw. sprzedaży w złej wierze.

Kwoty, jakie otrzymują Polacy za zwrot opłat za prowadzenie konta, często przekraczają nawet 3 000 funtów na osobę.

W 10 sekund wylicz swój zwrot!

Zwrot opłat za prowadzenie konta bankowego w UK – o co tak naprawdę chodzi?

Brytyjskie banki przez lata brały udział w oszukiwaniu klientów. Cała afera bankowa, która została nagłośniona przez brytyjskie media i napiętnowana przez nadrzędne instytucje finansowe, polegała na zakładaniu płatnych rachunków bankowych niczego nieświadomym klientom. Ofiarami takich zabiegów pracowników banku padli zarówno Brytyjczycy, jak i Polacy.

Szacuje się, że oszukanych mogło zostać nawet 0,5 miliona Polaków przebywających na Wyspach. Z założonych im płatnych kont bankowych banki co roku pobierały co najmniej kilkaset funtów. W ten sposób opłacali oni dodatkowe ubezpieczenia i usługi, np. możliwość korzystania z poczekalni VIP na lotnisku czy ubezpieczenie podróżne.

Po dochodzeniu FOS (Organu Nadzoru Finansowego) okazało się jednak, że większość osób, którym banki zaoferowały PBA, nie może skorzystać z usług, za które płaciła. Wynikało to z niedopełnienia przez nich formalności lub braku klasyfikacji, chociażby przez wiek. Osoby, które były w takiej sytuacji, zdecydowały się skierować sprawę do sądu i WYGRAŁY.

Brytyjski Sąd Najwyższy uznał proceder naliczania miesięcznej opłaty za prowadzenie konta lub jego ubezpieczanie za bezprawny. Wydany wyrok był dla banków druzgocący. Banki mają oddać wszystkie nielegalnie pobrane funty oraz wypłacić odsetki. Na tej podstawie Polacy masowo zaczęli odzyskiwać zwroty za prowadzenie konta.

Wypłacane przez bank rekompensaty to średnio od 1 000 nawet do 4 000 funtów za jedno konto.

Sprawdź w 10 sekund, czy należy Ci się zwrot opłat bankowych!

Ile można odzyskać?

Policz, ile funtów możesz odzyskać od swojego banku za prowadzenie konta (Fot. Shutterstock)

Zwrot opłat za prowadzenie konta można  uzyskać w przypadku, gdy rachunek został założony w wyniku tzw. sprzedaży w złej wierze. Oznacza to, że pracownik banku nie poinformował o opłatach, które będą pobierane, zataił ich wysokość czy nie przedstawił opcji założenia bezpłatnego konta. W takich wypadkach w wyniku procedury reklamacyjnej można uzyskać nawet do 4000 funtów.

Wysokość wypłaconego zwrotu zależy od kilku czynników. Liczy się tu czas posiadania konta i ponoszenia opłat oraz ich wysokość. Banki po otrzymaniu pisma reklamacyjnego często też próbują negocjować z klientem wypłatę niższego zwrotu, oferując np. szybszą wypłatę. Jednak jak mówi Paulina Olszewska z Harvard Claims: "takie rozwiązania mogą nie być korzystne dla klienta, na ugodzie z bankiem można stracić nawet 1 000 funtów”.

Policz, ile funtów możesz odzyskać od swojego banku za prowadzenie konta >>>

Jak odzyskać opłaty za prowadzenie konta w Wielkiej Brytanii?

O zwrot opłat za ubezpieczenie konta mogą starać się osoby, które mają lub miały konto lub zmieniły je na darmowe. Chociaż procedura najczęściej kończy się wygraną i przyznaniem odszkodowania, to wiele osób rezygnuje z niej ze względu na barierę językową czy brak czasu na załatwianie formalności.

Rozwiązaniem w tej sytuacji jest pomoc profesjonalnej firmy, która ma doświadczenie w kontakcie z brytyjskimi instytucjami finansowymi. Jedną z firm, które pomagają odzyskiwać opłaty bankowe Polakom mieszkającym na Wyspach, jest Harvard Claims. Z jej usług skorzystały już setki, a może nawet tysiące rodaków.

Oferowana pomoc jest kompleksowa. Aby z niej skorzystać, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie Harvard Claims. W odpowiedzi otrzyma się zwroty telefon od konsultanta mówiącego w języku polskim. Po krótkim ustaleniu statusu konta i wypełnieniu niezbędnych dokumentów Harvard Claims rozpoczyna procedurę reklamacyjną w banku. Poprawnie wypełniony i dobrze umotywowany wniosek rozpatrywany jest zwykle w ciągu od 2 do 6 tygodni. Po nim następuje wypłata pieniędzy przez bank. Zawsze trafiają one na rachunek właściciela konta w całości.

Wynagrodzenie Harvard Claims to ustalona prowizja powiększona o podatek VAT od otrzymanej kwoty. Firma działa na zasadach prowizyjnych, nie pobiera opłat wstępnych czy wynagrodzenia za przegrane sprawy.

Jeśli chcesz już dziś odzyskać swoje utracone funty, wejdź na stronę Harvard Claims www.harvardclaims.co.uk i wypełnij formularz. Daj sobie szanse na odzyskanie 4 000 funtów.

Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.02.2018
GBP 4.723 złEUR 4.181 złUSD 3.401 złCHF 3.625 zł

Sport


Reklama