Menu

Prawie każdemu Polakowi PRZYSŁUGUJE 2 tysiące funtów. Sprawdź, za co i jak je odebrać!

Prawie każdemu Polakowi PRZYSŁUGUJE 2 tysiące funtów. Sprawdź, za co i jak je odebrać!
Kiedy należy Ci się zwrot funtów od banku angielskiego? (Fot. Shutterstock)
"Odzyskałem ponad 2 000 funtów. Mój bank zwrócił mi 4 230 funtów za prowadzenie konta. Starałem się o zwrot opłat za prowadzenie konta bankowego i WYGRAŁEM. Do mojej kieszeni trafiło 3 445 funtów". Takie wiadomości coraz częściej czytamy na forach przeznaczonych dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Nasi rodacy coraz chętniej decydują się na podjęcie walki z nieuczciwymi bankami i odzyskanie swoich utraconych funtów. Te zostały im nielegalnie pobrane za ubezpieczenia dodane do rachunku bankowego. Konto z ubezpieczeniami to tzw. PBA, czyli płatny rachunek bankowy, który może nosić nazwę Silver, Gold lub Platinum. Do wpłaty nadpłat za prowadzenie takiego rachunku upoważnionych jest 0,5 miliona Polaków w UK. Zobacz  czy Ty też!

Sprawdź, czy należy Ci się 2 000 funtów – wypełnij formularz w 10 sekund!

Kiedy należy Ci się zwrot funtów od banku angielskiego?

Zasady zwrotu opłat za prowadzenie konta bankowego są bardzo jasne. Wypłata nadpłaty wraz z odsetkami należy się KAŻDEMU, kto posiada konto PBA, czyli Packaged Bank Account i zostało ono założone lub zaktualizowane w wyniku nieuczciwego postępowania banku i jego pracownika. Oni, chcąc podwyższyć swoje zyski, do podstawowych kont dodawali niczego nieświadomym klientom dodatkowe ubezpieczenia np. samochodu, podróży czy telefonu. PBA to również cały zestaw dodatkowych usług, np. miejsca VIP na lotnisku czy auto-assistance. Z ubezpieczeń tych oraz usług nie mogło jednak skorzystać aż 50% osób, którym PBA zostało założone. Nie byli oni do tego uprawnieni lub też przez brak informacji nie dopełnili koniecznych formalności. Co to oznacza w praktyce? Polacy, którzy mieli płatne konto bankowe, rocznie TRACILI 300 funtów ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNIE.

Masz konto w banku w UK? Wiesz, że należy ci się zwrot opłat za jego prowadzenie? – Sprawdź to!

FOS mówi STOP!

Proceder nielegalnego sprzedawania płatnych kont trwałby pewnie dalej, gdyby nie nasi przedsiębiorczy Polacy oraz FOS (Organ Nadzoru Finansowego), którzy zaprotestowali przeciwko takim działaniom. Pierwsze sprawy sądowe o zwrot opłat za prowadzenie konta odbyły się kilka lat temu. Wyroki w nich były dla banków druzgocące, ale nie ma od nich odwołania. Banki zobowiązane są oddać wszystkie nielegalnie pobrane funty oraz wypłacić odsetki. Na podstawie wyroku Sądu Najwyższego Wielkiej Brytanii po zwrot opłat za prowadzenie PBA w bankach ustawiły się kolejki. Wnioski zaczęły napływać masowo, a banki, choć nie chcą, muszą zwracać nielegalnie pobierane pieniądze.

Banki zobowiązane są oddać wszystkie nielegalnie pobrane funty oraz wypłacić odsetki. (Fot. Shutterstock)

Sumy, które zwracają, są niemałe. Paulina Olszewska z Harvard Claims mówi: "Średnia wypłata zwrotu opłat to 2500 funtów, jednak nie jest to normą, dla naszych klientów odzyskiwaliśmy i ponad 4000 funtów".

Na pytanie, od czego zależy wysokość zwrotu, otrzymujemy odpowiedź: "Ma na to wpływ wiele czynników. Przede wszystkim liczy się wysokość ponoszonych opłat oraz długość czasu, przez jaką się je poniosło. Nie bez znaczenia są również negocjacje z bankiem. Ten chce wypłacić jak najmniej pieniędzy, kusi więc szybkim zwrotem lub innymi benefitami obniżając tym samym wysokość odszkodowania. Z naszych doświadczeń wynika, że nieświadomi klienci godzą się na wypłatę nadpłat, nawet o 1000 funtów mniejszych niż im się należą, a jak już przyjmą propozycję, to odwrotu nie ma".

Jak uzyskać duży zwrot za prowadzenie konta bankowego w UK? Poznaj procedurę skutecznego zwrotu opłat!

Zwrot opłat za prowadzenie konta bankowego w UK? TAK, ale tylko RAZ

Każdy posiadacz PBA może odzyskać opłaty za konto wraz z odsetkami. Dziś nie trzeba już udawać się w tym celu do sądu, a cała procedura nie jest skomplikowana, wystarczy tylko wypełnić formularz dostępy na stronie https://harvardclaims.co.uk/. O zwrot środków można również starać się samodzielnie, jednak takie wnioski często przepadają ze względu na błędy formalne czy merytoryczne, a jeśli bank raz odmówi przyznania rekompensaty lub będzie ona za niska, drugi raz o zwrot nie można wystąpić. Dlatego też na forach i grupach porad Polacy w Wielkiej Brytanii radzą, aby od razu podejść do tego profesjonalnie i zwiększyć swoje szanse na uzyskanie wysokiego zwrotu opłat bankowych.

Pomoc w uzyskaniu takich oferuje Harvard Claims. Bez opłat wstępnych i zbędnego przeciągania sprawy odzyskuje dla swoich klientów zwrot opłat za prowadzenie konta bankowego. Wysoka skuteczność potwierdzona jest licznymi opiniami i recenzjami Polaków mieszkających na Wyspach, którzy już odzyskali swoje pieniądze z pomocą Harvard Claims.

Jak rozpocząć całą procedurę?

Wystarczy, że zadzwonisz pod numer 01460 92 02 78 lub wypełnisz formularz na naszej stronie, https://harvardclaims.co.uk – konsultanci Harvard Claims zajmą się resztą, Ty tylko czekasz na zwrot swoich funtów.

Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.03.2018
GBP 4.798 złEUR 4.218 złUSD 3.434 złCHF 3.601 zł

Sport


Reklama