Menu

Praca w UK. Czy warto postawić na karierę w rachunkowości w UK?

Praca w UK. Czy warto postawić na karierę w rachunkowości w UK?
Aby łatwo i tanio zostać księgowym należy zrobić czteromiesięczny kurs, tzw. Podstawowy Kurs Księgowości AAT Level 2 (Fot. Thinkstock)
Jak zostać księgową w Wielkiej Brytanii? Masz dosyć pracy na magazynie - a może warto zostać księgowym? Jaki kurs warto skończyć, gdzie można znaleźć zatrudnienie, jakie są plusy i minusy pracy w zawodzie oraz ile zarabia księgowa w Wielkiej Brytanii?

Między innymi na te pytania odpowiada Małgorzata Plutecka, która od prawie 12 lat mieszka w UK i powadzi biuro księgowe w Londynie. Poniżej wyjaśnimy również jak łatwo i tanio uzyskać certyfikat uprawniający do wykonywania tego zawodu.

A więc zacznijmy od początku - dla kogo jest praca księgowego?

Rachunkowość to zajęcie dla ludzi systematycznych, cierpliwych i skrupulatnych. W księgowości sprawdzą się osoby odpowiedzialne, umiejące dobrze organizować swoją pracę.

Jeśli posiadasz powyższe cechy, lubisz matematykę, znasz podstawy obsługi komputera oraz języka angielskiego, to nawet nie mając wyższego wykształcenia możesz zostać księgowym w UK.

Jakie zatem wykształcenie powinna mieć osoba chcąca wykonywać zawód księgowego w Wielkiej Brytanii?

Aby łatwo i tanio zostać księgowym, należy zrobić 4-miesięczny kurs, tzw. Podstawowy Kurs Księgowości AAT Level 2 Foundation Certificate in Accounting, po którym uzyskasz certyfikat AAT (Association of Accounting Technicians), będący przepustką do pracy na stanowisku księgowego.

Kurs ten trwa tylko 4 miesiące, a zajęcia odbywają się zazwyczaj 2 razy w tygodniu w weekendy lub wieczorami, wiec mogą go spokojnie podjąć osoby pracujące na pełen etat oraz kobiety z dziećmi, które nie mogą sobie pozwolić na wieloletnie studia dzienne.

Rachunkowość to zajęcie dla ludzi systematycznych, cierpliwych i skrupulatnych. W księgowości sprawdzą się osoby odpowiedzialne, umiejące dobrze organizować swoją pracę. (Fot. Thinkstock)

Czym jest Certyfikat AAT?

Certyfikat AAT (Association of Accounting Technicians) to certyfikat, który uprawnia osobę do zdobycia kwalifikacji zawodowych z dziedziny finansów i księgowości i pracować w tym zawodzie. Posiadanie certyfikatu księgowości AAT daje wiele możliwości podjęcia zatrudnienia - w każdej firmie funkcjonują działy zajmujące się księgowością, począwszy od działalności jednoosobowych, a skończywszy na dużych korporacjach: praca w biurach rachunkowych, w działach księgowości w dużych i małych firmach na stanowisku samodzielnego, młodszego księgowego czy fakturzysty. AAT udostępnia kwalifikacje, które są wysoko cenione przez pracodawców oraz dostarczają specjalistów, których pracodawcy potrzebują i cenią.

Perspektywy pracy - gdzie można znaleźć zatrudnienie?

Rodzaj pracy księgowego można podzielić na dwie kategorie. Pracę dla wielkich korporacji, gdzie jest się odpowiedzialnym za konkretną część księgowości, lub pracę w klasycznym biurze księgowym, gdzie obsługuje się dużą liczbę mniejszych firm.

Można oczywiście też otworzyć własne biuro księgowe i stać się swoim własnym szefem.

Lepiej pracować na własny rachunek czy dla kogoś?

To jest już indywidualna kwestia i zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli lubisz sam decydować o swoim losie, to warto spróbować z otwarciem własnej firmą. Jeśli zaś wolisz stabilność i unormowane godziny pracy – wtedy warto zatrudnić się na umowę o pracę.

Ile zarabia księgowy w Wielkiej Brytanii?

Nie ma oficjalnie przyjętych stawek, wszystko uzależnione jest od kwalifikacji, danej firmy oraz zakresu Twoich obowiązków. Początkujący asystent księgowego może zarabiać 15-20 tysięcy funtów rocznie, potem stawka rośnie równocześnie z ilością obowiązków i odpowiedzialności. Zarobki potrafią dochodzić nawet do 60 tysięcy funtów rocznie. Opłaca się, prawda?

Wystarczą tylko dobre chęci i motywacja do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Spróbujmy jeszcze przyjrzeć się, jaki może mieć przychód księgowy pracujący na własny rachunek.

Księgowy, który rozlicza self-employ, czyli osoby samozatrudnione, pobiera mniej więcej około 100 funtów na rok za taką usługę. Jeżeli znajdzie tylko sto takich osób: 100 osób x 100 funtów = 10 000 funtów zarobku. A co to jest to 100 osób! Jeżeli podzielimy je na 12 miesięcy, wystarczy znaleźć około 8 ludzi na miesiąc. Polaków na Wyspach pracujących jako self-employ są tysiące!

Magda P., ukończyła kursy AAT Level 2

Decydując się na kurs księgowości w Sepera College, miałam nadzieję na szybkie znalezienie pracy w zawodzie - i tak się stało! Kilka tygodni po ukończeniu kursu pracowałam już jako księgowa. Początki płacowe co prawda na samym początku nie są bardzo wysokie, ale jeśli zrobi się kolejne kursy i podwyższy kwalifikacje, to można spodziewać się naprawdę pokaźnych zarobków.

W ciagu roku udało mi się awansować, moja pensja powiększyła się, mam stałą pracę i czas dla dzieci. W przyszłym roku chcemy z mężem kupić mieszkanie w Londynie i właśnie planujemy wczasy na Malediwach. Jestem szczęśliwa, że zdecydowałam się na kurs księgowości i to właśnie z Sepera College, która pomogła mi podszkolić angielski i uwierzyć we własne możliwości!

Czy potrzebna jest biegła znajomość języka angielskiego?

Nie, jednakże musisz znać podstawy angielskiego. Sepera College jako polskie centrum szkoleniowe pomaga w doskonaleniu umiejętności językowych w dziedzinie księgowości i ogólnego słownictwa biznesowego. Dzięki dwujęzyczności lektorów polskim studentom łatwiej jest przyswoić wiedzę i zdobyć biegłość w zawiłym na początku żargonie księgowym!

Nowość - Kursy księgowości po polsku

Sepera College w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie po raz pierwszy wprowadził do swojej oferty kursy w języku polskim. Zajęcia są prowadzone przez polskich lektorów, ale jednocześnie wszelkie zagadnienia są tłumaczone po angielsku, tak aby każdy kto skończy kurs mógł bez stresu podjąć pracę w brytyjskiej firmie. 

Kurs stacjonarny czy online? Sepera College oferuje obie metody nauczania! (Fot. Sepera College)

Trwa nabór - Kursy Stacjonarne, Webinar oraz Online

Sepera College oferuje trzy metody nauczania - kursy stacjonarne, poprzez webinar lub kursy online. Obecnie trwa nabór na wrześniowe kursy.

Kurs stacjonary po polsku

Kursy stacjonarne odbywają się tradycyjną metodą w Centrum Szkoleniowym Sepera College w Londynie, gdzie można podjąć naukę kursu już pod koniec września tego roku.  

Kurs poprzez webinar

Jeśli chcesz zostać księgowym lub podnieść swoje kwalifikacje księgowe, a nie masz czasu lub możliwości uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych w Londynie, ale chcesz uczestniczyć w zajęciach “na żywo”, to idealnym rozwiązaniem będą dla Ciebie szkolenia poprzez webinar.

Program kształcenia na odległość w systemie webinar pozwala zdobywać bogatą wiedzę bez wychodzenia z domu, dając jednocześnie możliwość korzystania z pomocy wyspecjalizowanego trenera lub instruktora na żywo. Po zapisaniu się na kurs otrzymasz link do cotygodniowych zajęć z nauczycielem. Na tych zajęciach będziesz mieć możliwość interakcji z nauczycielem - tak, jakbyś był w klasie! Lekcje odbywają się co tydzień przez cztery miesiące.

Program kształcenia na odległość w systemie e-learning pozwala zdobywać bogatą wiedzę bez wychodzenia z domu. (Fot. Sepera College)

Kurs online

Kurs online skierowany jest do tych osób, które wolą uczyć się samodzielnie i w wybranym przez siebie czasie oraz tempie. Zapisując się na kurs online otrzymasz dostęp do Panelu Studenta, gdzie będziesz mieć dostęp do wszelkich materiałów, tak że możesz oglądać lekcje w dowolnym dla Ciebie czasie. Daje to możliwość podjęcia nauki bez zbędnych formalności, stresu, tracenia czasu i pieniędzy na dojazdy. Jedyne, co potrzebujesz, aby móc rozpocząć szkolenie, to komputer lub inne urządzenie mobilne i dobre chęci do nauki. 

Gwarantowana praca w zawodzie

Sepera College jako Centrum Szkoleniowe z wieloletnim doświadczeniem prowadzi rozległą współpracę z wieloma biurami księgowymi oraz innymi firmami, które prowadzą nabór na stanowiska księgowe. Jako absolwent Sepera College po ukończeniu kursu i otrzymaniu kwalifikacji księgowych będziesz mieć dostęp do wielu ofert pracy, a Sepera College pomoże Ci znaleźć odpowiednie dla Ciebie stanowisko, tak że będziesz mógł podjąć się zawodu bezpośrednio po zrobieniu kursu. 

Sepera College zapewni Ci:

• merytoryczne wsparcie i pomoc w nauce,

• dostęp do profesjonalnych materiałów,

• bezstresowe podnoszenie kwalifikacji,

• zdobycie certyfikatu AAT, 

• pomoc w znalezieniu pracy.

Jedyne, co musisz zrobić, to po prostu rozpocząć naukę! 

Jak zacząć?

Obecnie trwają zapisy na kursy księgowości w Sepera College. To idealny moment, aby zarejestrować się na kurs i dać sobie szansę na lepszą przyszłość. Wystarczy zgłosić swoje zainteresowanie na stronie www.seperacollege.com/pl/kursy-ksiegowosci/ lub skontaktować się z Ewą, która jest doradcą w wyborze kursów. W trakcie rozmowy w języku polskim można dowiedzieć się, jakie są wymagania na poszczególne kursy oraz co dane kwalifikacje umożliwiają po ich ukończeniu. Wystarczy zadzwonić pod numer +44 (0) 203 865 7964. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rejestracja - ZNIŻKA 10% 

Wpisz swoje dane na stronie www.seperacollege.com/pl/kursy-ksiegowosci/, a otrzymasz na swój email Kupon Rabatowy na 10% zniżki na dowolny kurs.

Zgłoś się teraz Tutaj.

+44 (0) 203 865 7964

info@seperacollege.com

Dni Otwarte

W maju tego roku Sepera College rozpoczęła współpracę z Politechniką Opolską w Polsce. Dzięki tej współpracy po raz pierwszy na terenie Polski zostały udostępnione międzynarodowo uznawane kwalifikacje księgowe AAT.

Niebawem, bo już 6 października odbędą się Dni Otwarte Sepera College na Politechnice Opolskiej. Dowiedz się więcej i zapisz się na stronie: http://www.seperacollege.com/pl/dzien-otwarty-opole/

Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2017
GBP 4.831 złEUR 4.277 złUSD 3.562 złCHF 3.709 zł

Sport


Reklama