Menu

Polska business woman w Londynie: Wywiad z Justyną Szwed

Polska business woman w Londynie: Wywiad z Justyną Szwed
Należący do Justyny salon My Spa Expert po raz kolejny został nominowany w konkursie LONDON HAIR&BEAUTY AWARDS 2017 na najlepsze SPA w zachodnio-południowym Londynie. (Fot. Maria Gallo Photography)
"Komfort i zadowolenie Klienta mają dla mnie największe znaczenie" - opowiada nam Justyna Szwed, ambitna polska business woman w Londynie, fizjoterapeutka i właścicielka gabinetu masażu z zabiegami kosmetycznymi My SPA Expert.

Czym jest My SPA Expert?

- My SPA Expert jest miejscem, gdzie poczujesz się jak nigdzie indziej. Komfort i zadowolenie Klienta mają dla mnie największe znaczenie. Zapewniamy bardzo szeroki wachlarz usług: od paznokci, zabiegi na twarz i masaże aż po nieinwazyjne modelowanie sylwetki sprzętem najnowszej generacji. Staram się prowadzić jak najdokładniejszą konsultację, aby poznać najgłębsze potrzeby i pomoc pacjentom nie tylko doraźnie, ale i długoterminowo. Zatrudniam pracowników z dużym doświadczeniem zawodowym, aby nazwa salonu była spójna z usługami, jakie wykonujemy. Większość Klientów przychodzi z polecenia, a to dla mnie największy komplement.

Jak długo prowadzi Pani salony w Londynie?

- W listopadzie miną 2 lata. Kontrakt na wynajem pierwszego salonu na Richmond podpisałam 11 listopada w Święto Niepodległości, więc jest to dla mnie pamiętna data :) Salon na South Kensington mam natomiast zaledwie od lutego 2017 roku.

Czy było trudno otworzyć własny salon obcym kraju?

- Przyznam, że Anglia pozytywnie zaskoczyła mnie tym, z jaką łatwością można otworzyć własny biznes. Od samego początku proces rejestracji i dokumentacja to była tylko formalność. Oczywiście niczego nie zrobiłam sama, bo przede wszystkim proces zakładania firmy rozpoczęłam od złożenia podania do Nieba. Kiedy zrodził się we mnie cel otworzenia własnego biznesu w obcym kraju, zaczęłam odmawiać 30-dniową nowennę do św. Józefa (jest patronem pracy) i w 26. dniu nowenny dostałam wiadomość, że jest na wynajem miejsce na Richmond.  Mieszkałam w Londynie zaledwie od 6 miesięcy, wiec niewiele mogłam wiedzieć o zakładaniu firmy i angielskich realiach. To zadanie zleciłam polskiemu księgowemu, który zna się na tym najlepiej, a ja czekałam tylko, aby wszystko było formalnie legalne, i w tym samym czasie aby móc zacząć pracę.

Jakie są nowe trendy w Pani branży?

- Fizjoterapia i medycyna estetyczna to bardzo szybko rozwijające się dziedziny. Na przykład w masażu jest wiele innowacji, takich jak masaż gorącymi muszlami - ale cały czas sztandarowym zabiegiem jest masaż sportowy i masaż tkanek głębokich.

Największym hitem w ostatnim czasie jest sprzęt T-SHAPE - wyszczuplający i modelujący sylwetkę, który opiera się na połączeniu działania lasera, fal radiowych i masażu. Już niebawem do salonu My SPA Expert zawita też sprzęt Lumenis - numer 1 na świecie do bezbolesnego, laserowego usuwania owłosienia, trądziku, przebarwień, a nawet blizn i tatuażu.

"Większość Klientów przychodzi z polecenia, a to dla mnie największy komplement". (Fot. Maria Gallo Photography)

Jak dbać o skórę twarzy po wakacjach? O czym powinniśmy koniecznie pamiętać?

- Przede wszystkim o nawilżaniu i zmianie kosmetyków pielęgnacyjnych na takie o cięższej konsystencji, aby lepiej chronić skórę i dbać o jej regenerację. Pamiętajmy, że nie rezygnujemy z kremu do twarzy z ochronnym filtrem, np. SPF30.

Jeśli po wakacjach skóra stała się przesuszona, wtedy godnym uwagi zabiegiem jest mezoterapia bezigłowa. Skoncentrowany kompleks witaminowy wtłacza się głęboko pod skórę przy pomocy prądu. Jeśli zauważamy przebarwienia słoneczne, wtedy zaleca się wykonanie zabiegów z użyciem kwasów, np. migdałowym, mikrodermabrazję diamentową,  lub dla osób, które oczekują natychmiastowych rezultatów - zabieg laserem IPL.

Jakiej rady udzieliłaby Pani naszym Czytelniczkom w zakresie codziennej pielęgnacji?

- Najważniejsza jest systematyczność. To tak jak z ćwiczeniami na siłowni. Przestajemy ćwiczyć - przestajemy mieć rezultaty. 

Codzienna pielęgnacja powinna opierać się przede wszystkim na dokładnym oczyszczaniu skóry, tonizacji i nawilżeniu. Zwracajmy też mocno uwagę na skład produktów. Unikajmy oleju mineralnego, parabenów, sztucznych spieniaczy (SLS) i sztucznych barwników. W sklepach jest dostępna cała gama ekologicznych kremów do różnego rodzaju cery, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przed zakupami polecam jednak najpierw spytać kosmetyczkę jaki rodzaj kosmetyków zaleci. Ja osobiście polecam w Londynie Aptekę Irys. Często robię tam zakupy, bo mają polskie produkty w polskich cenach!

Dlaczego jest tak ważne, by dbać o pielęgnację całego ciała i nie tylko o skórę twarzy?

- W zdrowym ciele zdrowy duch! To przysłowie nie bez powodu jest znane od wieków. Sama wiem po sobie, gdyż w ostatnich miesiącach dużo schudłam dzięki rozpoczęciu współpracy z dietetykiem. Ofertę rozpisania diety udostępniliśmy również naszym klientom, aby w zdrowy sposób mogli pozbyć się zbędnych kilogramów. Muszę przyznać, że wcześniej  byłam po prostu całkowicie poświęcona pracy, nie znajdując czasu dla siebie - ale przecież muszę być najlepszym przykładem dla moich klientów, wiec postanowiłam dbać o swoje zdrowie przede wszystkim. Zachęcam oczywiście do aktywności ruchowej, dzięki której w przyszłości unikniemy chociażby problemów z kręgosłupem czy nadciśnieniem tętniczym.

Jaki jest flagowy zabieg Pani salonu i co on daje?

- W ostatnich miesiącach najwięcej klientów korzysta z najnowszego na rynku zabiegu T-Shape do modelowania sylwetki i liftingu twarzy. Sezon na zgrabne ciało i jędrną skórę bez rozstępów trwa cały rok. Terapeutki przy pomocy maszyny są w stanie pięknie wymodelować sylwetkę w krótkim czasie. Szczególnie zadowolone są panie po porodzie, które borykają się z wiotką skórą na brzuchu.

Jeśli chodzi o mnie, to głównie zajmuję się wykonywaniem masażu, terapią punktów spustowych i różnymi innymi dolegliwościami układu ruchu.

Co jest Pani największą pasją życiową?

- Moja praca. Codziennie chętnie witam nowy dzień i z niecierpliwością czekam na Klientów, aby sprawić, żeby ich dzień też należał do udanych i aby poczuli się lepiej nie tylko fizycznie, ale i duchowo. Przyjemność sprawia mi też, kiedy mogę udzielać się pro bono - dzięki profesji jaką wykonuję, mam taką możliwość. Taka jest moja misja. Jednym z największych przedsięwzięć były ostatnie dwie edycje programu Metamorphosis London, w których odmienialiśmy wygląd kilku uczestników.

Pani salon został nominowany po raz kolejny jako finalista na najlepsze SPA w zachodnio-południowym Londynie w brytyjskim plebiscycie LONDON HAIR&BEAUTY AWARDS 2017. Kto mógł głosować w tym plebiscycie i co to daje salonowi?

- O nominacji dowiedziałam się bezpośrednio od organizatorów. Wszystkie salony z danego okręgu przechodziły selekcję na podstawie rekomendacji i opinii klientów online. Sama osobiście nie wiedziałam nawet, że jest taki plebiscyt. Jestem bardzo miło zaskoczona, bo to moi Klienci zgłosili mój salon jako warty uwagi i wyróżniający się długimi godzinami pracy, bo aż do 23:00. Plebiscyt na pewno pomoże zbudować jeszcze lepszą renomę, wypracować markę My SPA Expert i przybliżyć Klientom naszą ofertę.

Wiemy, że powstała książka „Biznesowe inspiracje Polek na świecie”, w której jest Pani jedną z bohaterek. O czym jest książka?

- Książka jest zbiorem historii 20 Polek z całego świata, które rozpoczęły swoje własne działalności gospodarcze. Każda z nas reprezentuje jeden kraj. Mnie zaproszono jako przedstawicielkę biznesów w Wielkiej Brytanii. W książce znajdziemy historie otwierania biznesów od podszewki, inspiracje i porady dla kolejnych kobiet, które marzą o własnym biznesie. Nie tylko o pozytywnych aspektach, ale też o problemach, z jakimi borykają się przedsiębiorcy. Każda z nas ma inną historię do opowiedzenia, stąd książka jest niezwykle ciekawa, bo scenariusz jest napisany przez samo życie! Mamy nadzieję zainspirować jak najwięcej Polek do podejmowania przedsięwzięć, rozwoju osobistego, bycia przedsiębiorczym i propagowania polskiej jakości, kultury i umiejętności na arenie międzynarodowej. Honorowy patronat nad książką objęła pierwsza dama Pani Agata Kornhauser-Duda.

Dziękujemy za wywiad!

Zachęcamy do polubienia i śledzenia nowinek My SPA Expert na Facebooku: www.facebook.com/myspaexpert i Instagramie: @myspaexpert

Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 13.12.2017
GBP 4.790 złEUR 4.215 złUSD 3.588 złCHF 3.619 zł

Sport


Reklama