Menu

Polonia w szoku! 300 milionów funtów od rządu. Jak je zdobyć?

Polonia w szoku! 300 milionów funtów od rządu. Jak je zdobyć?
O dodatkowe funty może starać się każda osoba...(Fot. Thinkstock)
Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Pula funtów do rozdania wynosi 300 milionów, a uprawnionych do ich otrzymania jest 0,5 miliona Polaków. Pieniądze można uzyskać w zaledwie kilka chwil.
Reklama

Wniosek można złożyć już dziś, gdyż zgodnie z zarządzeniem FOS (Brytyjski Organ Nadzoru Finansowego) pieniądze muszą być wydane Polakom. Zobacz, jak go wypełnić oraz gdzie go znaleźć?

Wniosek można złożyć bez wychodzenia z domu, a do odzyskania nadpłat upoważniony jest co drugi Polak mieszkający na Wyspach. Zobacz, kiedy należy Ci się zwrot opłat bankowych.

Dowiedz się, czy należy Ci się 3 tysiące funtów - wypełnij formularz w 10 sekund!

Dodatkowe funty, komu się należą?

O dodatkowe funty może starać się każda osoba, która miała lub ma konto bankowe w Wielkiej Brytanii. Zwroty przyznawane są właścicielom rachunków zwanych PBA czyli Packaged Bank Account. Nie ma tu znaczenia, czy konto nadal jest aktywne, czy też zostało zamknięte lub zmienione na bezpłatne. Dane wskazują, że płatne konto w UK może mieć nawet 8 na 10 Polaków. Większości z nich zostało ono założone nielegalnie w wyniku tzw. sprzedaży w złej wierze.

Sprawdź, czy posiadasz konto pakietowe - sprawdzam!

Czym jest sprzedaż w złej wierze?

O procederze sprzedaży w złej wierze po raz pierwszy poinformowały brytyjskie media. Oznacza ona, że pracownicy banku wprowadzali w błąd lub okłamywali swoich klientów. Przyczyny sprzedaży w złej wierze to chęć zysku banków i pracowników, którzy za sprzedaż dodatkowych ubezpieczeń otrzymywali pokaźne prowizje.

Przejawami sprzedaży w złej wierze jest m.in.  niepoinformowanie o opłatach za prowadzenie konta bankowego, zatajanie ich wysokości, uzależnianie od założenia PBA otrzymania karty kredytowej lub pożyczki, sprzedaż dodatkowych ubezpieczeń, z których klient i tak nie może skorzystać.

Sprawdź, czy otwarto Ci konto w złej wierze - sprawdzam!

Policz, ile wyniesie twoje odszkodowanie. (Thinkstock)

Sąd Najwyższy UK: miss sold jest nielegalny

Miss sold, a także pobierane w jego wyniku opłaty bankowe zostały uznane przez Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii za NIELEGALNE. Napiętnowanie postępowania banków to jednak nie jedyna kara, jaka spotkała brytyjskie banki. Zgodnie z wyrokiem sądu banki, które dopuściły się miss sold, muszą zwróci wszystkie pobrane funty, a dodatkowo wypłacić odszkodowanie. Sprawia to, że każda osoba poszkodowana może liczyć średnio na 3000 funtów.

Policz, ile wyniesie twoje odszkodowanie

Z danych Harvard Claims (firmy zajmującej się odzyskiwaniem nielegalnych opłat bankowych) wynika, że średnie odszkodowanie za nielegalnie pobrane opłaty za prowadzenie konta wynoszą aż 3000 funtów. Jednak zwroty mogą być o wiele wyższe. Osoby, które za prowadzenie rachunku płaciły powyżej 20 funtów i miały konto w banku bardzo długo otrzymują zwroty nawet w wysokości 5000 funtów. Wysokość zwrotu jest więc kwestią indywidualną. Sprawdź, ile funtów możesz uzyskać korzystając z kalkulatora dostępnego na stronie https://harvardclaims.co.uk/

Zwrot opłat za prowadzenie konta bankowego krok po kroku

Wiele osób rezygnuje ze starania się o odzyskanie utraconych funtów zniechęceni procedurami oraz koniecznością porozumiewania się z bankiem w języku angielskim. Jednak osoby mające obawy co do samodzielnego przeprowadzenia procedury reklamacyjnej, mogą ją powierzyć profesjonalistom, Wtedy nie trzeba martwić się o kompletowanie dokumentacji, pisanie wniosków i negocjacje z bankiem. Tymi zadaniami zajmie się doświadczona firma taka jak Harvard Claims. Co więcej, pomoc profesjonalistów to aż 40% większe szanse na uzyskanie nadpłaty, a także możliwość uzyskania zwrotu o 1000 funtów wyższego.

Jak skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Odzyskanie swoich pieniędzy najlepiej powierzyć najlepszym z najlepszych. Taką firmą jest Harvard Claim. Od lat jej specjaliści pomagają Polakom w odzyskiwaniu nielegalnie pobranych opłat bankowych. Każdy klient Harvard Claims otoczony jest kompleksową opieką polskojęzycznego konsultanta oraz otrzymuje na bieżąco informacje o przebiegu procesu reklamacyjnego. Harvard Claims działa na zasadach prowizji, dlatego nie pobiera opłat wstępnych czy płatności za opracowanie dokumentów. Opłata naliczana jest jedynie w przypadku odzyskania pieniędzy od banku opłat za prowadzenie konta.

Chcesz skorzystać z pomocy Harvard Claims? Możesz zrobić to jeszcze dziś. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, który znajdziesz na https://harvardclaims.co.uk/  

Wypełnienie formularza zajmie Ci 10 sekund. Na swoje pieniądze będziesz czekać tylko kilka tygodni. Można też zadzwonić na polską linię pod nr 01872 62 06 08 aby otrzymać bezpłatną pomoc przy wypełnianiu wniosku.

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.05.2018
GBP 4.906 złEUR 4.295 złUSD 3.659 złCHF 3.689 zł

Sport


Reklama