Menu

PaySend, czyli łatwy i wygodny przelew na kartę

PaySend, czyli łatwy i wygodny przelew na kartę
Ronnie Millar - dyrektor firmy PaySend. (Fot. PaySend)
Sposobów na przesyłanie pieniędzy do Polski jest wiele - ale czy wszystkie są łatwe i wygodne? Dyrektor PaySend Ronnie Millar wyjaśnia, dlaczego warto wybrać właśnie tę firmę.
Reklama

Ronnie, nie jest tajemnicą, że Polacy w Wielkiej Brytanii aktywnie wspierają swoich bliskich w Polsce. Jak Twoja firma może pomóc im przelać fundusze w możliwie najłatwiejszy sposób?

- To prawda, PaySend uczyniło proces przelewu pieniędzy z UK do Polski super łatwym. Współpracujemy z Visa i MasterCard, co oznacza, że to partnerstwo pozwala mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa przesłać pieniądze z ich karty bankowej na inne karty w Polsce. Środki przechodzą na dowolną kartę, a jedyne co trzeba dostarczyć, to imię i nazwisko osoby, do której chcemy wysłać fundusze i 16-cyfrowy numer jej karty. Żadnych formularzy, gotówki, numerów konta, numeru IBAN, BIC, długich kolejek i wypraw do oddziału banku, by odebrać pieniądze. Transferu można dokonać przez naszą stronę lub aplikację mobilną w smartfonie. Czy może być jeszcze coś prostszego?

Rzeczywiście - ta usługa jest bardzo popularna w wielu krajach Wschodniej Europy, ale przelewów z karty na kartę można dokonywać nie tylko tam?

- Tak, dokładnie - zajmujemy się takimi przelewami w ponad 60 krajach, a lista ta sukcesywnie rośnie. Najlepszą rzeczą jest jednak to, że opłata za usługę jest stała i wynosi tylko 1 funt bez względu na wysokość przelewanej kwoty. Nie pobieramy żadnych prowizji - od samego początku można zobaczyć, ile pieniędzy zostanie pobranych z karty i ile otrzyma dana osoba w Polsce w złotówkach. Od razu także widać, jaki przelicznik stosujemy, więc wszystko jest krystalicznie jasne i nie ma żadnych niespodzianek.

A jak szybko dochodzą pieniądze?

- Transfer odbywa się w czasie rzeczywistym, co oznacza, że odbiorca otrzymuje przelew natychmiast. Globalne sieci Visa i MasterCard pozwalają nam na to dzięki stosowaniu wszystkich udogodnień dla nowoczesnych finansowych technologii. Jesteśmy pionierem w tej dziedzinie i cały czas pracujemy nad wprowadzeniem innowacyjnych usług dla naszych klientów.

Czy pieniądze przesłane na kartę można wypłacić w bankomacie w Polsce lub zapłacić tam tą kartą za zakupy czy usługi?

- Tak, oczywiście -  jak tylko pieniądze przejdą na konto odbiorcy, może on nimi dysponować w dowolny sposób: pobrać gotówkę w jakimkolwiek bankomacie lub zapłacić kartą w sklepie, który akceptuje karty Visa czy MasterCard. Jak tylko odbiorca otrzyma przelew, bank pokaże mu nowy stan konta.

W porządku, to rzeczywiście proste, tanie i wygodne, ale co z bezpieczeństwem? Czy to nie ryzykowne podawać komuś nasz numer karty?

- Po pierwsze, PaySend jest licencjonowaną brytyjską firmą, spełniającą wszelkie określone prawem wymogi. Oprócz licencji FCA, posiadamy certyfikaty Visa i MasterCrad, a wszelkie transakcje i dane klientów są chronione dzięki najwyższym standardom PCI DSS*. 

Po drugie, 16-cyfrowy numer karty i nazwisko jej posiadacza nie wystarczą, aby jej użyć do nieautoryzowanych płatności. Mówiąc prościej, jeśli jakimś cudem te dane dostaną się w niepowołane ręce, nikt nie może z tym nic zrobić, bo potrzebna jest jeszcze data ważności karty i jej 3-cyfrowy kod CVV. Tak więc w rzeczywistości jest wiele poziomów weryfikacji, które muszą być dokonane w celu dopełnienia transakcji. Zarówno systemy płatności, jak i banki są szczególnie wyczulone na ryzyko z tym związane i jesteśmy dumni, że spełniamy wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

I po trzecie, zaufanie setek tysięcy zadowolonych klientów PaySend jest najlepszym dowodem na to, że zawsze poważnie traktujemy bezpieczeństwo. Dla osób dokonujących przelewy z UK - czy to przez naszą stronę, czy przez aplikację mobilną - jest to tak proste, że przypomina zwykłe zakupy online. 

Ronnie, gdzie mogą się zgłaszać nasi czytelnicy, jeśli będą mieli dodatkowe wątpliwości czy pytania?

- Zawsze możecie się z nami kontaktować poprzez czat na naszej stronie - www.paysend.com

Nasz serwis obsługi klienta działa przez całą dobę!

*Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) – norma bezpieczeństwa wydana przez Payment Card Industry Security Standards Council. Norma powstała, aby zapewnić wysoki i spójny poziom bezpieczeństwa we wszystkich środowiskach, w których przetwarzane są dane posiadaczy kart płatniczych.

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.05.2018
GBP 4.906 złEUR 4.295 złUSD 3.659 złCHF 3.689 zł

Sport


Reklama