Menu

Metoda Silvy - technika poprawy koncentracji, pamięci i nauki języków obcych

Metoda Silvy - technika poprawy koncentracji, pamięci i nauki języków obcych
Dzięki metodzie Silvy zaczynamy szybciej kojarzyć fakty, intuicyjnie rozwiązywać problemy, z łatwością likwidować migreny czy stany chorobowe. (Fot. Thinkstock)
Wywiad z Bożeną Lewicką: pedagogiem, psychologiem, coach-mentorem, wykładowcą Metody Silvy, trenerem i praktykiem oddechu Breathflow. Sama o sobie mówi: "Moją główną misją jest inspirowanie ludzi, aby odkrywali w sobie potencjał: jak żyć pełniej, z twórczą pasją, jak świadomie kreować siebie i osiągać sukcesy oraz jak nabyć umiejętność lepszej koncentracji i rozwijania swoich zdolności".

Izabela Trędowicz: Witaj Bożeno! Przyjeżdżasz do Londynu, aby pokazać niezwykłą metodę ,,Samokontroli umysłu metodą Silvy”. To jedna z najstarszych technik poprawy między innymi koncentracji, pamięci, nauki języków obcych… Pierwszy raz zetknęłam się z nią ponad dwadzieścia lat temu i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Od kiedy Ty się nią zajmujesz?

Bożena Lewicka: – Ze mną było podobnie, ponad dwadzieścia cztery lata temu wybrałam się na kurs ,,Samokontroli…” i od razu zrozumiałam, że to jest to. Szukałam wtedy sposobu, aby pomóc sobie: miałam poważne problemy zdrowotne, powracające migreny - a technika ta pozwala również mobilizować organizm do podnoszenia odporności, samoleczenia, zwalczania bólu. Tak dalece odnalazłam się w tej metodzie, że zostałam jej trenerem. I tak od ponad dwudziestu lat pozostaję jej wierna…

Bożena Lewicka jest certyfikowanym wykładowcą Samokontroli Umysłu od 1994 roku. (Fot. I. Trędowicz)

Na czym polega jej wyjątkowość?

– Na prostocie! Absolutnie każdy jest w stanie bardzo szybko się jej nauczyć, a będąc systematycznym w jej stosowaniu, zaobserwować ogromne zmiany w swoim życiu. Zaczynamy szybciej kojarzyć fakty, intuicyjnie rozwiązywać problemy, z łatwością likwidować migreny czy stany chorobowe… Możliwości tej metody nie mają granic.

Oczywiście, im wcześniej zaczyna się stosować ,,Silvę”, tym bardziej spektakularne są jej efekty. Dlatego jedną z moich specjalizacji jest nauczanie dzieci, które do około 7-8. roku życia jakby z automatu natychmiast ,,wchodzą” w samoczynne stosowanie tej metody. A efekty? Podniesienie poziomu inteligencji, szybkości nauki, zapamiętywania… Nie sposób zliczyć to wszystko, co dziecko zyskuje.

Oczywiście, człowiek dorosły również. Musi jednak trochę więcej praktykować.

To prawda, jest to technika, która i mi w życiu właśnie w ten sposób pomogła. Człowiek staje się bardziej kreatywny, pomysłowy, otwarty na możliwości… Zaczyna ,,czuć” co zrobić, zanim pomyśli dlaczego to a nie inne rozwiązanie jest dla niego najlepsze. Pomyślałam, że cudownie byłoby pokazać jak największej ilości osób, jak zmienić swoje życie na lepsze, jak wykorzystać tę technikę w biznesie, pracy… zarazić nią dzieci, ułatwiając im w ten sposób naukę.

"Udowadniamy, że nie ma granic możliwości człowieka, ograniczeniem jest tylko umysł. Dlaczego więc nad nim nie pracować?" (Fot. I. Trędowicz)

– Oczywiście. Ja dodatkowo połączyłam możliwości, jakie daje ,,Silva” z inną niezwykłą metodą – metodą Denisona, stworzoną pierwotnie dla dzieci mających problemy z nauką, a dającą niezwykłe efekty. Stosując ją, jej autor zaobserwował podniesienie poziomu inteligencji tak spektakularne, że zaczął ją propagować również wśród ludzi dorosłych. Można ją nazwać swoistą ,,gimnastyką mózgu”.

Zresztą, nie jest to jedyna z technik, którą stosuję. Nauczyłam się łączyć wiele metod i ciągle dołączam nowe, zależnie od potrzeb i oczekiwań słuchaczy. Prowadzę liczne kursy i szkolenia dla dzieci, kobiet, mężczyzn, biznesmenów, osób chcących odnosić sukcesy zawodowe, zmienić życie… Lista jest długa. Z wielką radością patrzę, jak podczas moich szkoleń uczestnicy zmieniają się w swoim zachowaniu, wyglądzie i energii. To balsam dla mojej duszy jako trenera i nauczyciela.

W ostatnich 3 latach dołączyłam również do pracy nad sobą i swojego warsztatu ćwiczenia sesje oddechowe, dzięki którym poszerzyłam jeszcze bardziej swoje możliwości, samoświadomość; rozwinęłam pracę z ciałem i energią.

Myślę, że szukanie równowagi w życiu, świadome rozwijanie umysłu oraz odnalezienie swoistego balansu, jest tak naprawdę kluczem do tego, aby czuć wewnętrzną harmonię i radość. Zaakceptować siebie, swoje „defekty”, tzw. ,,lekcje życiowe” i przyjęcie – zaakceptowanie swojego potencjału, to dla mnie właśnie droga do szczęśliwego życia.

Od jakiegoś czasu obserwując to wszystko, co spotyka mnie, ale i innych ludzi, uważam iż rozwijając umysł, zaczynamy przekraczać granicę niemożliwego…

– Absolutnie się z tym zgadzam! Nie tylko przekraczamy granice, ale i rozbijamy schematy myślowe. Właściwie udowadniamy, że nie ma granic możliwości człowieka, ograniczeniem jest tylko umysł. Dlaczego więc nad nim nie pracować?

Zapraszamy więc wszystkich tych, którzy chcą coś w swoim życiu i myśleniu zmienić, na konferencję ,,Możliwości umysłu ludzkiego”, która odbędzie się 16 i 17 września w Londynie. Będzie okazja posłuchać i praktykować najróżniejsze techniki pracy nad umysłem. Rozwijać wszystko to, co czyni nas w dzisiejszych czasach bardziej przedsiębiorczymi, kreatywnymi… szybciej i pełniej wykorzystującymi swoje potencjały. 

Londynek.net objął nad wydarzeniem patronat medialny. Więcej informacjji o konferencji znajdziesz TUTAJ.

"Myślę, że szukanie równowagi w życiu, świadome rozwijanie umysłu oraz odnalezienie swoistego balansu, jest tak naprawdę kluczem do tego, aby czuć wewnętrzną harmonię i radość". (Fot. I. Trędowicz)

Bożena Lewicka - pedagog, psycholog, coach-mentor, wykładowca Metody Silvy, trener i praktyk oddechu Breathflow. Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe studia na Uniwersytecie Śląskim na kierunku psychologia zachowań społecznych. Jest absolwentem Metody Kinezjologii Edukacyjnej P. Dennisona I i II stopnia oraz Arte-Kinezjologii – Twórcze Rysowanie i Gimnastyka Mózgu. 

Od 1994 roku jest certyfikowanym wykładowcą Samokontroli Umysłu Metodą Silvy dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Prowadzi te szkolenia w systemie weekendowym i wyjazdowym. Stworzyła i nagrała autorskie programy audio/Mp3 na temat pozytywnego myślenia i świadomego życia. Opracowała autorski program technik motywacyjnych, kontroli stresu dla dzieci i młodzieży: "Sztuka efektywnego uczenia się i poprawy pamięci". Jest również coach-mentorem i praktykiem oddechu. Prowadzi grupowe warsztaty oddechowe i sesje indywidualne. Od 18-stu lat w czasie wakacji organizuje i prowadzi Wakacyjną Akademię Rozwoju, a w niej 2 niezależne programy dla dorosłych: „Wczasy z Silvą” oraz „Wakacje z Silvą i rozwojem” dla dzieci. 

Prywatnie uwielbia malować i tworzyć, kocha muzykę, taniec i podróże. 

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 4.33 / 3

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.02.2018
GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

Sport


Reklama