Menu

Konto bankowe bez potwierdzenia adresu w kilka minut!

Konto bankowe bez potwierdzenia adresu w kilka minut!
Załóż konto bankowe w kilka minut z Monese. (Fot. Monese)
Gdy podejmiesz już decyzję o wyjeździe do Wielkiej Brytanii, jedne z najważniejszych pytań, jakie sobie wtedy zadajesz, to: Jak i gdzie znajdę pracę? I gdzie będę mieszkać? Na szczęście ta strona pomoże Ci rozwiązać oba problemy. Ale jest jeszcze jedna ważna kwestia związana z życiem i pracą w Wielkiej Brytanii - konto bankowe.

Podobnie jak w Polsce, brytyjski system bankowy wymaga od klientów nie tylko przedłożenia odpowiedniego dokumentu tożsamości, ale również dowodu stałego adresu zamieszkania. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że osoby, które dopiero co przyjechały na Wyspy, nie będą go posiadały, a jeśli wynajmują mieszkanie ze współlokatorami, będzie im trudno otrzymywać rachunki na własne imię i nazwisko. To właśnie z myślą o nich powstała aplikacja Monese.

Konto bankowe w kilka minut

Od 2013 roku Monese umożliwia nowo przybyłym do Wielkiej Brytanii założenie konta bankowego w funtach w zaledwie kilka minut bez konieczności podawania stałego adresu. Jedyne wymagania to posiadanie smartfona (z systemem iOS lub Android) i przedłożenie dokumentu tożsamości (paszportu lub dowodu osobistego). W zamian otrzymujesz konto, na które Twój pracodawca może szybko przesłać wynagrodzenie, a z którego Ty możesz zapłacić czynsz i rachunki.

Jedną z ważniejszych korzyści dla polskich użytkowników, którą warto podkreślić, są konkurencyjne kursy wymiany walut oferowane przez Monese w porównaniu z kursami innych firm świadczących usługi w zakresie przelewów pieniężnych, takich jak Western Union. Działania dotychczasowych klientów pokazały, że wielu polskich użytkowników Monese korzysta na tańszych kursach wymiany walut podczas wysyłania pieniędzy na konta bankowe w Polsce.

Konto w euro bez dodatkowych opłat

Co więcej, Monese oferuje swoim klientom drugie konto w euro bez żadnych dodatkowych opłat. Jest ono zintegrowane z Jednolitym Obszarem Płatności w Euro (SEPA) – inicjatywą, która ma na celu uproszczenie przelewów bankowych w euro i usprawnienie płatności transgranicznych. To wszystko sprawia, że Monese jest jedną z najszybszych platform bankowych w Europie i realnie umożliwia swoim użytkownikom dokonywanie przelewów między kontami za pomocą jednej aplikacji oraz szybkich, bezproblemowych płatności w strefie euro.

Duża baza polskich klientów

Monese już dziś może poszczycić się dużą bazą polskich klientów, z których większość mieszka w Wielkiej Brytanii, a niektórzy przebywają w Irlandii, Hiszpanii, na Węgrzech, a nawet na Cyprze. Maciej od prawie dwóch lat mieszka w Anglii i tak opowiada o swoim pobycie w tym kraju:

„Zapewne jak dla większości mieszkających tu Polaków, główną przyczyną mojego wyjazdu były względy ekonomiczne, chęć zarobienia pieniędzy i potencjalnie szybkiego powrotu. Jednak jak się okazało, Wielka Brytania to również ciekawe miejsca, kultura i ludzie z różnych części świata, którzy wspierają się wzajemnie, pokazują różne aspekty życia i pozwalają na asymilację.”

Większość polskich klientów Monese to imigranci ekonomiczni, którzy wyjechali z Polski w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy, stabilności ekonomicznej i okazji zaoszczędzenia pieniędzy, jednak nie zawsze jest to proste. Konto Konrada w jednym z największych banków w UK zostało zamknięte, gdy na rok wyjechał do Polski. Po powrocie musiał szybko otworzyć konto, by móc otrzymywać wynagrodzenie:

„Monese polecił mi mój kierownik. Zdecydowałem się założyć konto tutaj, ponieważ było to bardzo proste i szybkie. Wybrałem Monese, ponieważ był najrozsądniejszym bankiem, jeżeli chodzi o prowadzenie konta i opłaty.”

Szeroki wachlarz usług i funkcji

Oprócz możliwości szybkiego otworzenia konta Monese przyciąga klientów szerokim wachlarzem usług i funkcji. Dla większości użytkowników Monese jest głównym kontem bankowym.

Monese jest tanią, wygodną i na ogół mniej restrykcyjną alternatywą dla bankowości osobistej oferowanej przez największe banki. Przez pierwszy miesiąc klienci mogą w pełni korzystać z konta i darmowej debetowej karty zbliżeniowej bez żadnych opłat. Później prowadzenie rachunku wynosi tylko 4,95 GBP/miesiąc, co oznacza, że konto Monese jest do pięciu razy tańsze od innych tzw. darmowych rachunków w zwykłych bankach. Klienci wciąż mogą otrzymywać i dokonywać płatności, robić zakupy w sklepie i internecie oraz wypłacać pieniądze z bankomatu.

Mateusz – jeden z użytkowników Monese z Polski – był pod wrażeniem aplikacji:

„O Monese dowiedziałem się od znajomego kucharza, kiedy rozmawiałem o konieczności założenia rachunku bankowego. Zaproponował mi Monese ze względu na łatwość otwarcia konta. Wystarczyło przedstawić dokument tożsamości. To było główną przyczyną wyboru Monese.”

Użytkownicy Monese mogą również tworzyć i zarządzać poleceniami zapłaty – automatycznymi płatnościami za rachunki lub innymi usługami abonamentowymi od podstawowych za telefon komórkowy i domowy internet aż po rachunki za elektryczność, gaz i wodę. Polecenie zapłaty pozwala kontrolować podstawowe wydatki, a dzięki bogatej w funkcje aplikacji Monese użytkownicy mogą zlecić i anulować usługę w dogodnym momencie.

Pełny zakres usług i korzyści oferowanych przez Monese:

  • rachunek bieżący w Wielkiej Brytanii – dostępny od razu bez konieczności podawania potwierdzenia adresu
  • darmowa debetowa karta zbliżeniowa
  • nielimitowane transakcje bez żadnych opłat
  • szybkie krajowe i międzynarodowe przelewy bankowe
  • stała miesięczna opłata bez ukrytych kosztów
  • usługa polecenia zapłaty
  • dostęp do realnego kursu walutowego
  • natychmiastowe płatności na inne konta Monese
  • niskie opłaty za przewalutowanie
  • w 100% bezpieczna i zarejestrowana w Urzędzie Nadzoru Finansowego Wielkiej Brytanii (Financial Conduct Authority, FCA)

Otwórz konto z kodem polecającym poniżej i otrzymaj £5: POLISH17

www.monese.com

Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 13.12.2017
GBP 4.790 złEUR 4.215 złUSD 3.588 złCHF 3.619 zł

Sport


Reklama