Menu

Jak zostać księgowym? Kursy księgowości w UK!

Jak zostać księgowym? Kursy księgowości w UK!
Posiadanie certyfikatu księgowości daje wiele możliwości podjęcia zatrudnienia! (Fot. Sepera College)
W poniższym artykule postaramy się przedstawić korzyści związane z uzyskaniem dyplomu księgowego dla Polaków zamieszkujących Wyspy Brytyjskie. Być może ten poradnik pomoże w podjęciu decyzji osobom, które nie są do końca zdecydowane co do rozwoju swojej ścieżki zawodowej lub tym, którzy zastanawiają się nad zmianą wykonywanej profesji.

W jaki sposób można zostać księgowym w Wielkiej Brytanii? Czy potrzebna jest znajomość języka angielskiego? Gdzie można znaleźć zatrudnienie? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym dzisiejszym poradniku.

Jak zostać księgowym w Wielkiej Brytanii?

Certyfikat księgowości, będący przepustką do pracy na stanowisku księgowego, zdobyć można odbywając kurs księgowości AAT, tak zwany Level 2 Foundation Certificate in Accounting, który trwa 4 miesiące. Zajęcia odbywają się zazwyczaj 2 razy w tygodniu. Większość osób decydujących się na ten kurs to osoby pracujące bądź też kobiety z dziećmi, dlatego kursy te są najczęściej prowadzone wieczorowo lub w weekendy. Tak właśnie jest w przypadku kursów organizowanych przez Sepera College (www.seperacollege.com) - polskiego centrum szkoleniowego w Londynie oferującego kursy księgowości dla Polaków.

Szkoła ta posiada również kursy księgowości online, wiec jeśli nie jesteś z Londynu lub masz ograniczony czas, możesz uzyskać dyplom księgowego nie wychodząc z domu!

Czy muszę mieć wcześniejsze doświadczenie jako księgowy?

Kursy księgowości prowadzone są na czterech poziomach, dzięki czemu rozpocząć je mogą zarówno osoby mające wcześniej do czynienia z księgowością, jak również ludzie bez żadnego doświadczenia. Po ukończeniu każdego poziomu i zdaniu egzaminu końcowego słuchacz otrzymuje certyfikat AAT (rozpoznawalny i szanowany przez pracodawców na całym świecie) potwierdzający posiadane umiejętności.

Dla osób, które nie miały styczności z pracą w zawodzie księgowego, a chcą związać z taką pracą swój dalszy rozwój zawodowy w Wielkiej Brytanii lub poza jej granicami, polecany jest kurs księgowości AAT Level 2 Foundation Certificate in Accounting obejmujący zarówno teorię, jak i praktykę podstaw księgowości.

Kursy księgowości prowadzone są na czterech poziomach. (Fot. Sepera College)

Jakie umiejętności nabędę po odbyciu kursu księgowości?

Umiejętności jakie zdobędziesz, to przede wszystkim samodzielność w wykonywanych czynnościach księgowego. Sepera College oferuje zajęcia oparte na jak największej ilości ćwiczeń dotyczących księgowania, rachunkowości, ewidencjonowania, podatków, bilansu i pracy na najpopularniejszym w Wielkiej Brytanii programie księgowym Sage Line 50.

Dzięki nauce w Sepera College zdobędziesz wiedzę z wszystkich niezbędnych zagadnień, jakie powinien znać i wykonywać każdy księgowy. Kurs ten pozwoli Ci zapoznać się ze słownictwem używanym w księgowości i doskonalić swój angielski w języku biznesowym.

Czy potrzebna jest biegła znajomość języka angielskiego?

Nie, jednakże musisz znać podstawy angielskiego. Sepera College jako polskie centrum szkoleniowe pomaga w doskonaleniu umiejętności językowych w dziedzinie księgowości i ogólnego słownictwa biznesowego. Dzięki dwujęzyczności lektorów polskim studentom łatwiej jest przyswoić wiedzę i zdobyć biegłość w zawiłym na początku żargonie księgowym!

Gdzie mogę pracować po ukończeniu kursu?

Posiadanie certyfikatu księgowości AAT daje wiele możliwości podjęcia zatrudnienia - w każdej firmie funkcjonują działy zajmujące się księgowością, począwszy od działalności jednoosobowych, a skończywszy na dużych korporacjach: praca w biurach rachunkowych, w działach księgowości w dużych i małych firmach na stanowisku samodzielnego, młodszego księgowego czy fakturzysty. AAT udostępnia kwalifikacje, które są wysoko cenione przez pracodawców oraz dostarczają specjalistów, których pracodawcy potrzebują i cenią. Osoby, które ukończą kurs AAT, mają możliwość zwolnienia z niektórych egzaminów takich organizacji jak ACCA, CIMA, ICAEW, CIPFA czy CPA. Mogą więc szybko awansować do pozycji biegłego księgowego. 

Dzięki dwujęzyczności lektorów polskim studentom łatwiej jest przyswoić wiedzę i zdobyć biegłość w zawiłym na początku żargonie księgowym! (Fot. Sepera College)

Magda P., ukończyła kursy AAT Level 2:

- Decydując się na kurs księgowości w Sepera College, miałam nadzieję na szybkie znalezienie pracy w zawodzie - i tak się stało! Kilka tygodni po ukończeniu kursu pracowałam już jako księgowa. Początki płacowe co prawda na samym początku nie są bardzo wysokie, ale jeśli zrobi się kolejne kursy i podwyższy kwalifikacje, to można spodziewać się naprawdę pokaźnych zarobków.

W ciagu roku udało mi się awansować, moja pensja powiększyła się, mam stałą pracę i czas dla dzieci. W przyszłym roku chcemy z mężem kupić mieszkanie w Londynie i właśnie planujemy wczasy na Malediwach. Jestem szczęśliwa, ze zdecydowałam się na kurs księgowości i to właśnie z Sepera College, która pomogła mi podszkolić angielski i uwierzyć we własne możliwości!

Jak zacząć?

Obecnie trwają zapisy na kurs księgowości AAT Level 2 w Sepera College. Zajęcia ruszają 24 kwietnia 2017 roku. To idealny moment, aby zarejestrować się na kurs i dać sobie szansę na lepszą przyszłość. Wystarczy zgłosić swoje zainteresowanie na stronie www.seperacollege.com/zapisy lub skontaktować się z Małgosią, która jest doradcą w wyborze kursów. W trakcie rozmowy w języku polskim można dowiedzieć się, jakie są wymagania na poszczególne kursy oraz co dane kwalifikacje umożliwiają po ich ukończeniu. Wystarczy zadzwonić pod numer 07488556652 lub napisać na info@seperacollege.com.

Zapisy na kwiecień trwają do 22 kwietnia 2017 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

Uwaga: Jeśli nadal nie jesteś pewna/pewny czy zawód księgowego jest dla Ciebie, możesz zapisać się na jednodniowy kurs "Introduction to Accounting", po którym zdobędziesz podstawy ksiegowości, uzyskasz certyfikat Sepera College i bedziesz mógł/mogła rozwiać swoje wątpliwości czy chcesz kontynuować kurs AAT Level 2, po którym uzyskasz pełne kwalifikacje.

Zapisy na stronie www.seperacollege.com/zapisy lub pod numerem telefonu 07488556652.

 

Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.04.2017
GBP 5.002 złEUR 4.217 złUSD 3.870 złCHF 3.895 zł

Sport


Reklama