Menu

Jak zorganizować leczenie w Polsce na koszt NHS w najlepszych prywatnych klinikach?

Jak zorganizować leczenie w Polsce na koszt NHS w najlepszych prywatnych klinikach?
Leczenie za granicą może być szybkie, nowoczesne, fachowe i wolne od stresów. (Fot. Thinkstock)
Masz dość kolejek do lekarzy, odległych terminów, zabiegów i trudności w porozumiewaniu się podczas pobytu w szpitalu? Planujesz operację, ale niepokoisz się, kto się Tobą zajmie w trakcie rekonwalescencji? Skończ z tym: możesz wybrać leczenie w renomowanych prywatnych klinikach w Polsce i zyskać czas, wysoki standard opieki oraz zwrot kosztów z NHS.
Reklama

Refundacja z NHS za leczenie za granicą

Będąc obywatelem EU, masz prawo korzystać z usług medycznych poza granicami kraju, w którym rezydujesz – z gwarancją zwrotu kosztów leczenia do wysokości określonej przez lokalny fundusz zdrowia. Zapewnia Ci to Dyrektywa Transgraniczna obowiązująca od października 2013 r. W Anglii uzyskanie refundacji od NHS wymaga spełnienia następujących warunków:

 • musisz na stałe rezydować w Anglii,
 • musisz mieć prawo do leczenia w NHS,
 • Twoje leczenie musi być zaklasyfikowane jako przysługujące pacjentom NHS.

Proste, prawda? Niezupełnie. Okazuje się, że tylko nieliczni wykorzystują przysługujące nam prawo do leczenia transgranicznego. Wedle badania Eurobarometru przeprowadzonego rok po wprowadzeniu dyrektywy, jedynie 7% ankietowanych Polaków skorzystało w tym okresie z zagranicznej pomocy medycznej. Co więcej, tylko 33% badanych zadeklarowało w ogóle chęć skorzystania z takiej możliwości. W czym zatem tkwi szkopuł? W złożonym procesie i dość skomplikowanych procedurach.

Jak zyskać lepsze warunki i zwrot kosztów leczenia

Jeśli decydujesz się rozpocząć leczenie za granicą, przede wszystkim sprawdź, na jaką kwotę wycenia je NHS. W tym celu powinieneś złożyć w Funduszu odpowiednią aplikację. W wypadku skomplikowanych operacji musisz również uzyskać zgodę NHS na przeprowadzenie zabiegu. Nie lekceważ tego etapu – przecież chcesz mieć pewność, że leczenie będzie sfinansowane z Twojego ubezpieczenia.

Po drugie znajdź właściwą klinikę – z wysokim standardem leczenia, a jednocześnie oferującą krótki termin oczekiwania na zabieg bądź konsultację. Oba te kryteria spełniają właściwie tylko niektóre kliniki prywatne. Rozważ spokojnie dostępne możliwości. Nieprzemyślana decyzja może zabrać Ci czas lub – co gorsza – zdrowie.

Po trzecie, zadbaj o zebranie szczegółowej dokumentacji medycznej. To bardzo istotne – jedynie odpowiednio udokumentowane usługi i zabiegi medyczne gwarantują maksymalny zwrot kosztów leczenia z NHS. Jeśli złożone dokumenty nie będą starannie przygotowane lub zabraknie w nich istotnych detali dotyczących procesu leczenia, wówczas NHS nie będzie miał podstaw do uwzględnienia w refundacji wszystkich faktycznie wykonanych czynności leczniczych. W rezultacie zwrócone koszty będą niższe od tych poniesionych w rzeczywistości.

Czy leczenie za granicą na własną rękę ma sens

Samodzielne organizowanie leczenia w prywatnych klinikach w Polsce z gwarancją zwrotu kosztów z NHS to dość ryzykowne przedsięwzięcie. Wymaga przede wszystkim świetnej orientacji w procedurach – ich niedostateczna znajomość może okazać się kosztowna i sprawić, że cały wysiłek Ci się nie opłaci.

Jednak nawet znając niuanse procesu leczenia zagranicznego i zdobywania refundacji, musisz mieć czas, by wszystko należycie przygotować. Uzyskać informację z NHS dotyczącą wysokości kosztów leczenia, wybrać wiarygodną klinikę, wreszcie dopilnować, by dokumentacja medyczna była kompletna i wyczerpująco sporządzona. To duże obciążenie dla kogoś, czyją główną troską jest uzyskać szybką i profesjonalną pomoc medyczną.

Co w takim razie możesz zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z pomocy doświadczonych ośrodków wyspecjalizowanych w organizowaniu leczenia transgranicznego. Wyręczą Cię w zajmowaniu się żmudnymi procedurami i zapewnią dostęp do sprawdzonych placówek medycznych oraz zwrot kosztów leczenia z NHS.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Med4EU

Wybierając ośrodek do zorganizowania Twojego leczenia za granicą, sprawdź, jaki zakres usług obejmuje dana oferta. Jej spektrum powinno być jak najszersze, tak byś mógł skoncentrować się wyłącznie na leczeniu i nie musiał zaprzątać sobie głowy formalnościami. Dobrym przykładem firmy oferującej Polakom mieszkającym w Anglii kompleksowe rozwiązania w zakresie leczenia transgranicznego jest Med4EU.

Med4EU zapewnia obsługę całego procesu leczenia w prywatnych klinikach w Polsce na koszt NHS, czyli:

 • złożenie aplikacji do NHS z prośbą o wycenę danej usługi medycznej i potwierdzenie przysługującej pacjentowi refundacji,
 • pomoc w wyborze najlepszej prywatnej kliniki w Polsce i ustaleniu dogodnego terminu badania bądź zabiegu,
 • współpracę z lekarzami w Polsce przy opracowywaniu dokumentacji medycznej i sprawdzenie jej zgodności z kryteriami refundacji NHS,
 • złożenie wniosku do NHS i uzyskanie zwrotu kosztów leczenia.

Dodatkowo Med4EU umożliwia również skorzystanie z pożyczki na leczenie. To wygodna opcja, ponieważ usługi medyczne w Polsce muszą zostać opłacone jeszcze przed uzyskaniem refundacji z NHS. Jeśli zatem nie dysponujesz wystarczającymi środkami, możesz skorzystać z wygodnej pożyczki udzielanej przez partnera Med4EU.

Oprócz kompleksowej obsługi procesu leczenia w Polsce na koszt NHS Med4EU oferuje także bardzo szeroki zakres świadczonych usług medycznych, obejmujący:

 • wizyty u specjalistów
 • badania obrazowe i laboratoryjne
 • zabiegi operacyjne
 • rehabilitacje
 • zakup lekarstw

Med4EU współpracuje z najbardziej prestiżowymi klinikami prywatnymi w Polsce, wśród których znajdują się m.in. ośrodki posiadające akredytację FIFA. Wybierając Med4EU, zyskujesz gwarancję, że Twoje leczenie będzie właściwie skoordynowane i przebiegnie sprawnie. Wszystko odbędzie się w jednym ośrodku, który weźmie pełną odpowiedzialność za Twoje leczenie. Od konsultacji, przez badania diagnostyczne i sam zabieg, aż po rehabilitację.

Sprawdzone rozwiązania Med4EU

Skuteczność Med4EU potwierdzają polscy pacjenci z Anglii, którzy zdecydowali się skorzystać z profesjonalnej pomocy w zorganizowaniu swojego leczenia w Polsce na koszt NHS.

– Od wczesnych lat cierpiałam na problemy z biodrem, jednak wtedy byłam za młoda na operację – mówi mieszkającą w Londynie Kalina (24 l.) – Dolegliwości nasiliły się na Wyspach. Byłam gotowa na zabieg w angielskim szpitalu, ale terminy badań i samej operacji okazały się odległe. Nie chciałam czekać i zdecydowałam się na pomoc Med4EU. To był strzał w dziesiątkę: szybko trafiłam do nowoczesnej polskiej kliniki, gdzie operację przeprowadzono laparoskopowo. Po zabiegu przeszłam skuteczną rehabilitację i bardzo szybko stanęłam na nogi. W Anglii nie mogłabym liczyć na taki standard. Co więcej, zwrot kosztów leczenia w Polsce z NHS dostałam w ciągu czterech miesięcy. Czy polecam? Zdecydowanie tak!

Z Med4EU zyskujesz:

 • czas i zdrowie – omijasz kolejki do lekarzy, nie tracisz nerwów i szybko leczysz swoją dolegliwość;
 • dostęp do najwyższej jakości usług zdrowotnych w najlepszych prywatnych placówkach medycznych w Polsce;
 • kompleksową obsługę – Med4EU zapewnia, że zdobędziesz pełną dokumentację potrzebną do uzyskania refundacji z NHS, więc nie musisz się martwić formalnościami;
 • w razie potrzeby – możliwość skorzystania z pożyczki.

Nie czekaj na zdrowie! Odwiedź stronę Med4EU i przekonaj się, że leczenie za granicą może być szybkie, nowoczesne, fachowe i wolne od stresów.

www.med4eu.co.uk

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.05.2018
GBP 4.903 złEUR 4.304 złUSD 3.669 złCHF 3.701 zł

Sport


Reklama