Menu

Dodatkowa gotówka dla każdego - czyli jak poprawnie złożyć wniosek

Dodatkowa gotówka dla każdego - czyli jak poprawnie złożyć wniosek
O zwrot opłat za konto bankowe możesz starać się tylko raz...(Fot. Thinkstock)
Polacy w Wielkiej Brytanii mają kilka sposobów na podreperowanie domowego budżetu i zwiększenie ilości posiadanej gotówki. Zdobycie dodatkowych funtów nie zawsze jednak wiąże się z ciężką pracą czy staniem w długiej kolejce po zasiłki. Aby zdobyć 3 tysiące funtów, wystarczy wystąpić z wnioskiem o zwrot opłat bankowych.
Reklama

Wniosek można złożyć bez wychodzenia z domu, a do odzyskania nadpłat upoważniony jest co drugi Polak mieszkający na Wyspach. Zobacz, kiedy należy Ci się zwrot opłat bankowych.

Odbierz £3 000 – wypełnij formularz w 10 sekund!

Afera bankowa w Wielkiej Brytanii – co oznacza dla Polaków?

Afery bankowe w Wielkiej Brytanii w ostatnim czasie wybuchają nader często. Najpierw na jaw wyszły oszustwa związane z ubezpieczeniem kredytów i kart kredytowych, a niedawno brytyjska prasa ujawniła, że banki oszukiwały klientów, nielegalnie zakładając im płatne rachunki. Oszukanych osób może być nawet kilka milionów. Proceder objął nie tylko Polaków, ale i rodowitych Brytyjczyków. Teraz wszystkie te osoby ustawiają się w kolejce po ZWROT SWOICH FUNTÓW. A ta jest niezwykle długa, ponieważ proces reklamacyjny jest łatwy i w większości przypadków kończy się wygraną.

Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego Wielkiej Brytanii, banki zobowiązane są do zwrotu pobranych pieniędzy oraz wypłacenia odsetek. Dla większości Polaków na Wyspach oznacza to, że mogą otrzymać dodatkowo od 2 do 4 tysięcy funtów.

Sprawdź, jaką nadpłatę wypłaci Ci bank za prowadzenie konta -> kalkulator

Kiedy można starać się o zwrot opłat za prowadzenie konta?

Zwrot opłat za prowadzenie konta przysługuje KAŻDEMU, komu PBA zostało założone w wyniku nieuczciwej sprzedaży. Za taką Financial Ombudsman Service uważa sytuacje niepoinformowania, że za konto pakietowe się płaci, rozszerzenia rachunku o dodatkowe usługi bez zgody klienta, wprowadzenia w błąd w zakresie dostępnych usług bankowych, udzielania nieprawdziwych informacji co do późniejszych możliwości starania się o kredyt czy kartę kredytową.

Podstawą ubiegania się o zwrot jest to, że z dodatkowych opcji konta pakietowego nie można było skorzystać lub w ogóle nie chciało się nigdy korzystać. Jak wskazuje FOS, problem ten dotyczy 1/3 osób, które kiedykolwiek miały założone płatne konto w brytyjskim banku!

Zwrot opłat za prowadzenie konta przysługuje każdemu... (Fot. Thinkstock)

Płacisz za konto, którego nie chciałeś? Zgłoś się do Harvard Claims

Z twojego konta co miesiąc ubywa od 2 do 5 funtów i nie wiesz, na co przeznaczane są te pieniądze? Najprawdopodobniej to opłata za prowadzenie rachunku. Bank pobiera ją bez twojej zgody, dlatego NALEŻY CI SIĘ ODSZKODOWANIE.

Nie bój się, nie musisz o nie walczyć w sądzie i czekać kilka lat na jego wypłatę. Aby otrzymać zwrot pobranych przez wszystkie lata funtów wraz z odsetkami, musisz tylko wypełnić formularz na stronie – Harvard Claims. W twoim imieniu rozpoczniemy procedurę reklamacyjną. Jest ona w pełni legalna, bezpieczna i nie niesie żadnych negatywnych konsekwencji ze strony banku. Zwrot wypłacany jest zwykle w przeciągu miesiąca, a ty w tym czasie jesteś pod opieką polskojęzycznego konsultanta Harvard Claims.

Masz konto w banku w UK? Sprawdź, czy należy ci się zwrot opłat za jego prowadzenie – Sprawdź to!

Jak wysoki będzie zwrot za prowadzenie konta w UK?

Harvard Claims to zespół doświadczonych specjalistów, którzy zwrotem opłat bankowych w UK zajmują się od wielu lat. Dzięki znajomości brytyjskiego prawa i procedur może pochwalić się nie tylko wysoką skutecznością, ale i wysokimi zwrotami. Średnio nasi klienci otrzymują aż 3 500 funtów, co daje aż o 50% wyższą wypłatę niż w przypadku samodzielnego ubiegania się o zwrot opłat bankowych. Wysokość odszkodowania uzależniona jest od: czasu posiadania konta, pobieranych opłat, wykorzystania ubezpieczeń oraz odpowiedniego przygotowania argumentacji we wniosku reklamacyjnym.

Co musisz wiedzieć o zwrocie opłat za konto bankowe w Anglii?

  • Zwrot opłat przysługuje każdej osobie posiadającej płatne konto bankowe założone w wyniku miss sold, nie ma tu znaczenia czy konto działa dalej, czy jest zamknięte lub zmienione na bezpłatne.
  • O zwrot opłat za konto bankowe możesz starać się tylko raz, jeśli bank odrzuci twój wniosek, a FOS reklamację, szansa na odzyskanie funtów przepadła.
  • Średni czas oczekiwania na zwrot opłat bankowych wynosi 4-6 tygodni, pieniądze zawsze trafiają na wskazany przez ciebie rachunek.
  • Procedurę reklamacyjną możesz powierzyć profesjonalistom takim jak Harvard Claims. W ramach współpracy przygotujemy dokumenty oraz będziemy negocjować z bankiem. Harvard Claims nie pobiera opłat wstępnych oraz nie mnoży ukrytych kosztów – wynagrodzenie płacone jest tylko po wygraniu sprawy i jest prowizyjne.

Proces zwrotu możesz rozpocząć już dziś, wypełniając formularz kontaktowy lub dzwoniąc na 01872620608.

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.04.2018
GBP 4.766 złEUR 4.172 złUSD 3.388 złCHF 3.483 zł

Sport


Reklama