Menu

6 milionów funtów odszkodowania dla budowlańca mieszkającego w UK

6 milionów funtów odszkodowania dla budowlańca mieszkającego w UK
Nie tylko pracownicy zatrudnieni na etacie, ale także osoby samozatrudnione (self-employed) i pracownicy agencyjni mogą ubiegać się o odszkodowania powypadkowe. (Fot. Shutterstock)
Pracownik budowlany, który został przygnieciony i doznał urazu nogi skutkującego amputacją oraz poważnego urazu głowy, uzyskał odszkodowanie warte 6 milionów funtów.

Mężczyzna ten był reprezentowany przez Mecenasa Johna Davisa, obecnie kierownika departamentu do spraw obrażeń katastroficznych w kancelarii adwokackiej Sintons.

Mec. Davis ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy, w tym uszkodzenia głowy, mózgu, rdzenia kręgowego, kręgosłupa i zmiażdżenia oraz amputacje.

Prawnik podkreśla, iż odszkodowanie dla jego byłego klienta zostało tak obliczone, aby odzwierciedlało ono negatywny wpływ wypadku na jego życie, zrekompensowało cierpienie oraz zapewniło mu długoterminową, specjalistyczną opiekę i rehabilitację.

Poszkodowany reprezentowany przez adwokata Johna Davisa, pracował przy rozbiórce pubu, kiedy to nagle zawalił się na niego komin przygniatając go, co spowodowało poważny uraz mózgu oraz amputację nogi powyżej kolana.

John Davis, jeden z czołowych adwokatów w UK do spraw odszkodowań za obrażenia głowy i kręgosłupa, który w trakcie swojej kariery wywalczył dla swoich klientów, osób dorosłych i dzieci, znacznie ponad 100 milionów funtów, wskazuje, iż uzyskanie możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego nie jest jedynym celem osób poszkodowanych i ich rodzin. 

John Davis jest jednym z czołowych adwokatów w UK do spraw odszkodowań za obrażenia głowy i kręgosłupa. (Fot. Sintons)

Adwokat podkreśla, że z jego bogatego doświadczenia wynika, że osoby ciężko poszkodowane potrzebują:

 • pomocy w uzyskaniu od ubezpieczyciela;
 • przedpłaty na pokrycie bieżących wydatków
 • oraz oczekują od adwokata pomocy w zorganizowaniu na koszt ubezpieczyciela ale w porozumieniu z nim;
 • prywatnej, intensywnej rehabilitacji,
 • specjalistycznego sprzętu medycznego,
 • prywatnego leczenia uzupełniającego,
 • całodziennej, profesjonalnej opieki,
 • adaptacji domu do potrzeb osoby niepełnosprawnej lub nawet zorganizowania alternatywnego lokum,
 • terapii z psychologiem oraz specjalistami z klinik bólu,
 • środka transportu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych,
 • w późniejszym czasie, również pomocy w uzyskaniu dodatkowych umiejętności zawodowych umożliwiających podjęcie pracy lub wolontariatu. 

Jeśli miałeś wypadek i chcesz dowiedzieć się więcej, KLIKNIJ TUTAJ!

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii Sintons zwraca uwagę, iż wypadki w branży budowlanej odpowiadają, aż za 30% wszystkich wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Praca na budowie należy do wyjątkowo niebezpiecznych, a ryzyko wypadków, szczególnie tych powodujących poważne obrażenia ciała i trwały uszczerbek na zdrowiu jest znaczne.

Ze statystyk Health and Safety Executive wynika, iż w Anglii i Walii do 20% wypadków na budowach dochodzi wskutek uderzenia przez spadające przedmioty, a do 10% zdarzeń dochodzi na skutek przewrócenia się struktury budynku, np. ściany, sufitu, muru lub komina albo maszyny budowlanej jak np. dźwigu.

Lucas Wójcik - polski prawnik z kancelarii Sintons. (Fot. Sintons)

Mecenas Davis podkreśla, iż on wraz z polskim prawnikiem odwiedzają klienta i jego rodzinę w szpitalu lub domu aby mieć jak najlepszą możliwość zapoznania się z problemami i potrzebami osób poszkodowanych oraz ich rodzin. Ważne jest także, aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski, mogą ciągle liczyć na pomoc Adwokatów Sintons, dodaje Mecenas.

Adwokat podkreśla, iż nie tylko pracownicy zatrudnieni na etacie, ale także osoby samozatrudnione (self-employed) i pracownicy agencyjni mogą ubiegać się o odszkodowania powypadkowe.

Jeżeli miałeś wypadek w pracy albo wypadek drogowy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe. Firma Adwokacka Sintons uzyskuje odszkodowania na zasadzie „nie wygrywasz, nie płacisz”, co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego i nie są obciążani żadnymi opłatami wstępnymi.

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Wyślij darmowy sms WYPADEK na numer 60777 – zadzwonimy do Ciebie.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czacie na: sintons.co.uk/pl

Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.02.2018
GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

Sport


Reklama