Menu

5 najlepszych placów zabaw w Londynie

5 najlepszych placów zabaw w Londynie
W Londynie nie brakuje świetnych miejsc, gdzie dzieci mogą spotkać się z rówieśnikami i stracić trochę swojej dziecięcej energii. (Fot. A. Pyszkowska)
Podczas naszych wycieczek zawsze staramy się odwiedzić pobliski plac zabaw. To zawsze bardzo oczekiwany przez nasze dzieci punkt zwiedzania. Mamy szczęście, że w Londynie nie brakuje świetnych miejsc, gdzie dzieci mogą spotkać się z rówieśnikami i spożytkować trochę swojej dziecięcej energii, a przy okazji wspinać się na wymyślne konstrukcje.

Oto zestawienie 5 najlepszych placów zabaw w Londynie, które odwiedziliśmy do tej pory. Nie wykluczam (a właściwie mam nadzieję), że lista ta będzie się powiększać w miarę naszych kolejnych wycieczek po stolicy Wielkiej Brytanii.

Wszystkie poniższe place zabaw mają jedną, bardzo przydatną podczas zwiedzania z dziećmi cechę: znajdują się w miejscach atrakcyjnych turystycznie, więc można je bez problemu wpleść w plan całodniowej wycieczki.

1. Bajkowy Diana Memorial Playground

Dla kogo: dla dzieci w każdym wieku.

Lokalizacja: Kensington Gardens

Propozycja zwiedzania: Wizytę na placu zabaw można połączyć ze spacerem trasą pamięci księżnej Diany (Diana Memorial Walk) lub z wizytą w Muzeum Historii Naturalnej (Natural History Museum) albo Muzeum Nauki (Science Museum).

To pierwszy z londyńskich fenomenalnych placów zabaw, które odwiedziliśmy i jest bardzo mile wspominany przez Naszych Małych Podróżników. Zresztą od tamtego czasu byliśmy tam już kilka razy i zawsze wiązało się to ze świetną zabawą.

Jego główną i największą atrakcją jest ogromny drewniany statek, na który dzieci mogą się wspinać jak prawdziwi żeglarze, a może piraci. Stoi on pośrodku ogromnej piaskownicy, która w zależności od dziecięcego scenariusza może przeistaczać się w ocean lub w plażę. W ciepłe dni uruchamiane są także fontanny – grzybki z wodą.

Poza tym na Diana Memorial Playground znajduje się pomysłowa ścieżka sensoryczna i drewniane konstrukcje do wspinaczek dla dzieci w każdym wieku.

Główną i największą atrakcją Diana Memorial Playground jest ogromny drewniany statek. (Fot. A.Pyszkowska)

2. Znakomity plac zabaw w Greenwich Park

Dla kogo: dla dzieci w każdym wieku.

Lokalizacja: Greenwich Park, tuż przy Creed Place Gate (północno-wschodnia brama)

Propozycja zwiedzania: Wizytę na placu zabaw można połączyć oczywiście ze spacerem po Parku Greenwich lub potraktować go jako punkt docelowy wycieczki statkiem po Tamizie.

Greenwich Park jest ciekawy i piękny, a słodką wisienką na torcie zwiedzania go z dziećmi jest znakomity plac zabaw znajdujący się w północno-wschodnim rogu parku.

Spotkacie tam atrakcyjne konstrukcje dla dzieci w każdym wieku – trochę nieco łatwiejszych dla maluszków, trochę bardziej wymagających dla starszych dzieci. Oczywiście jest też piaskownica, huśtawki i drewniane pojazdy oraz domki. A to wszystko w otoczeniu cudownej przyrody.  

W Greenwich Park spotkacie atrakcyjne konstrukcje dla dzieci w każdym wieku. (Fot. A. Pyszkowska)

3. Dwa niesamowite place zabaw w Victoria Park

W Victoria Park znajdują się aż dwa fenomenalne place zabaw, które spokojnie mogą konkurować z Diana Memorial Playground (nasz numer 1) o miano najlepszego placu zabaw w Londynie.

Dla kogo: V&A Playground dla młodszych dzieci, Pools Playground dla starszych dzieci

Lokalizacja: oba znajdują się w parku Victoria

Propozycja zwiedzania: Wizytę na tych placach zabaw można połączyć ze spacerem po Victoria Parku lub z wizytą w Muzeum Zabawek i Gier (V&A Museum of Childhood).

Pierwszy plac zabaw – V&A Playground – znajdujący się w zachodniej części parku jest pełen ciekawych drewnianych konstrukcji, nietuzinkowych huśtawek i zjeżdżalni. Każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie, chociaż starsze dzieci, szczególnie powyżej 8. roku życia na pewno będą wolały drugi plac zabaw znajdujący się w Victoria Parku.

Pierwszy plac zabaw – V&A Playground – znajduje się w zachodniej części parku. (Fot. A. Pyszkowska)

Drugi plac zabaw – Pools Playground – znajdujący się we wschodniej części parku, pozytywnie nas zaskoczył, bo znajdują się na nim atrakcje, których nie spotkaliśmy nigdzie indziej. Są to przede wszystkim długie zjeżdżalnie, po których mknie się prawie z prędkością światła oraz wysokie linowe konstrukcje dla prawdziwych fanów wspinaczek.

Ze względu na swoją trudność, Pools Playground bardziej przypadnie do gustu starszym i bardziej samodzielnym dzieciom. (Fot. A. Pyszkowska)

Ze względu na swoją trudność, ten plac zabaw bardziej przypadnie do gustu starszym i bardziej samodzielnym dzieciom. Dla maluszków, większość atrakcji będzie zbyt trudna lub po prostu niebezpieczna.

4. Genialny plac zabaw w Archbishop Park

Dla kogo: dla dzieci w każdym wieku.

Lokalizacja: Archbishop Park, Carlisle Ln, Lambeth, London SE1

Propozycja zwiedzania: Wizytę na placu zabaw można połączyć z spacerem wzdłuż Tamizy lub z wizytą w Imperial War Museum.

Na ten plac zabaw trafiliśmy całkiem przypadkiem w drodze do Muzeum Straży Pożarnej. Mieliśmy dużo szczęścia, bo o ile muzeum okazało się zupełną porażką, to plac zabaw był strzałem w dziesiątkę!

Plac zabaw jest nowoczesny i urządzony ze smakiem. Posiada konstrukcje przeznaczone dla młodszych dzieci, ale i takie, które będą motywującym wyzwaniem nawet dla starszych dzieci. Każdy fan wspinaczek i zjeżdżalni znajdzie tam coś dla siebie.

Jego największym plusem jest to, że nie jest on tak znany jak reszta placów zabaw, które znalazły się w tym zestawieniu, więc panuje tam względny spokój… o ile można użyć tego słowa opisując plac zabaw. Jeśli będziecie w jego pobliżu, koniecznie tam zajrzyjcie – świetna zabawa gwarantowana!

Na placu zabaw w Archbishop Park panuje względny spokój… o ile można użyć tego słowa opisując plac zabaw :) (Fot. A. Pyszkowska)

5. Dwa świetne place zabaw w Regent’s Park

W Regent’s Park znowu mamy do czynienia z dwom bardzo fajnymi i pomysłowymi placami zabaw dla dzieci. Pierwszy z nich znajduje się na końcu jeziora, tuż przy wypożyczalni rowerów wodnych. Drugi, nieco większy, po przeciwnej stronie parku, przy alejce prowadzącej do ZOO.

Dla kogo: dla dzieci w każdym wieku.

Lokalizacja: oba place zabaw znajdują się w Regent’s Park

Propozycja zwiedzania: Wizytę na tych placach zabaw najlepiej połączyć ze spacerem po Regent’s Parku i wzdłuż Regent’s Canal, ewentualnie z wizytą w Londyńskim Zoo.

Pomysłowe konstrukcje i drewniane tory przeszkód, które się tam znajdują na pewno spodobają się starszym dzieciom, chociaż przy odrobinie pomocy rodziców będą mogły skorzystać z nich także młodsi fani placów zabaw.

Pomysłowe konstrukcje i drewniane tory przeszkód to główne atuty placów zabaw w Regent's Park. (Fot. A. Pyszkowska).

Wszystkie przedstawione w tym zestawieniu place zabaw są darmowe, a połączenie ich z zaproponowanymi przeze mnie atrakcjami pozwoli Wam na aktywne i miłe spędzenie czasu z dziećmi w Londynie.

Dobra rada: We wszystkich powyższych placach zabaw znajdują się duże piaskownice, więc koniecznie zabierzcie ze sobą łopatki i foremki.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne place zabaw, które są równie ciekawe i pomysłowe, co te opisywane przeze mnie, koniecznie napiszcie o tym w komentarzach – chętnie odwiedzimy je z naszymi dziećmi.

Wszystkie przedstawione w zestawieniu place zabaw są darmowe. (Fot. A. Pyszkowska)

Zobacz wpis na blogu

www.zwiedzamylondyn.pl - Blog podróżniczy, który jest niezastąpionym źródłem ciekawych pomysłów na zwiedzanie z dziećmi Londynu i jego okolic. Autorzy najpierw odwiedzają rodzinnie wszystkie miejsca, by potem podzielić się z czytelnikami opinią o nich. Odkryjcie najciekawsze atrakcje dla dzieci razem z nimi! 

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 5.44 / 9

Komentarze


  • Tato
    2 września 2017, 21:04

    Bardzo pozytywny artykuł. Oby więcej takich.
    Pozdrowienia

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.02.2018
GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

Sport


Reklama