Menu

5 najlepszych placów zabaw w Londynie

5 najlepszych placów zabaw w Londynie
W Londynie nie brakuje świetnych miejsc, gdzie dzieci mogą spotkać się z rówieśnikami i stracić trochę swojej dziecięcej energii. (Fot. A. Pyszkowska)
Podczas naszych wycieczek zawsze staramy się odwiedzić pobliski plac zabaw. To zawsze bardzo oczekiwany przez nasze dzieci punkt zwiedzania. Mamy szczęście, że w Londynie nie brakuje świetnych miejsc, gdzie dzieci mogą spotkać się z rówieśnikami i spożytkować trochę swojej dziecięcej energii, a przy okazji wspinać się na wymyślne konstrukcje.
Reklama

Oto zestawienie 5 najlepszych placów zabaw w Londynie, które odwiedziliśmy do tej pory. Nie wykluczam (a właściwie mam nadzieję), że lista ta będzie się powiększać w miarę naszych kolejnych wycieczek po stolicy Wielkiej Brytanii.

Wszystkie poniższe place zabaw mają jedną, bardzo przydatną podczas zwiedzania z dziećmi cechę: znajdują się w miejscach atrakcyjnych turystycznie, więc można je bez problemu wpleść w plan całodniowej wycieczki.

1. Bajkowy Diana Memorial Playground

Dla kogo: dla dzieci w każdym wieku.

Lokalizacja: Kensington Gardens

Propozycja zwiedzania: Wizytę na placu zabaw można połączyć ze spacerem trasą pamięci księżnej Diany (Diana Memorial Walk) lub z wizytą w Muzeum Historii Naturalnej (Natural History Museum) albo Muzeum Nauki (Science Museum).

To pierwszy z londyńskich fenomenalnych placów zabaw, które odwiedziliśmy i jest bardzo mile wspominany przez Naszych Małych Podróżników. Zresztą od tamtego czasu byliśmy tam już kilka razy i zawsze wiązało się to ze świetną zabawą.

Jego główną i największą atrakcją jest ogromny drewniany statek, na który dzieci mogą się wspinać jak prawdziwi żeglarze, a może piraci. Stoi on pośrodku ogromnej piaskownicy, która w zależności od dziecięcego scenariusza może przeistaczać się w ocean lub w plażę. W ciepłe dni uruchamiane są także fontanny – grzybki z wodą.

Poza tym na Diana Memorial Playground znajduje się pomysłowa ścieżka sensoryczna i drewniane konstrukcje do wspinaczek dla dzieci w każdym wieku.

Główną i największą atrakcją Diana Memorial Playground jest ogromny drewniany statek. (Fot. A.Pyszkowska)

2. Znakomity plac zabaw w Greenwich Park

Dla kogo: dla dzieci w każdym wieku.

Lokalizacja: Greenwich Park, tuż przy Creed Place Gate (północno-wschodnia brama)

Propozycja zwiedzania: Wizytę na placu zabaw można połączyć oczywiście ze spacerem po Parku Greenwich lub potraktować go jako punkt docelowy wycieczki statkiem po Tamizie.

Greenwich Park jest ciekawy i piękny, a słodką wisienką na torcie zwiedzania go z dziećmi jest znakomity plac zabaw znajdujący się w północno-wschodnim rogu parku.

Spotkacie tam atrakcyjne konstrukcje dla dzieci w każdym wieku – trochę nieco łatwiejszych dla maluszków, trochę bardziej wymagających dla starszych dzieci. Oczywiście jest też piaskownica, huśtawki i drewniane pojazdy oraz domki. A to wszystko w otoczeniu cudownej przyrody.  

W Greenwich Park spotkacie atrakcyjne konstrukcje dla dzieci w każdym wieku. (Fot. A. Pyszkowska)

3. Dwa niesamowite place zabaw w Victoria Park

W Victoria Park znajdują się aż dwa fenomenalne place zabaw, które spokojnie mogą konkurować z Diana Memorial Playground (nasz numer 1) o miano najlepszego placu zabaw w Londynie.

Dla kogo: V&A Playground dla młodszych dzieci, Pools Playground dla starszych dzieci

Lokalizacja: oba znajdują się w parku Victoria

Propozycja zwiedzania: Wizytę na tych placach zabaw można połączyć ze spacerem po Victoria Parku lub z wizytą w Muzeum Zabawek i Gier (V&A Museum of Childhood).

Pierwszy plac zabaw – V&A Playground – znajdujący się w zachodniej części parku jest pełen ciekawych drewnianych konstrukcji, nietuzinkowych huśtawek i zjeżdżalni. Każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie, chociaż starsze dzieci, szczególnie powyżej 8. roku życia na pewno będą wolały drugi plac zabaw znajdujący się w Victoria Parku.

Pierwszy plac zabaw – V&A Playground – znajduje się w zachodniej części parku. (Fot. A. Pyszkowska)

Drugi plac zabaw – Pools Playground – znajdujący się we wschodniej części parku, pozytywnie nas zaskoczył, bo znajdują się na nim atrakcje, których nie spotkaliśmy nigdzie indziej. Są to przede wszystkim długie zjeżdżalnie, po których mknie się prawie z prędkością światła oraz wysokie linowe konstrukcje dla prawdziwych fanów wspinaczek.

Ze względu na swoją trudność, Pools Playground bardziej przypadnie do gustu starszym i bardziej samodzielnym dzieciom. (Fot. A. Pyszkowska)

Ze względu na swoją trudność, ten plac zabaw bardziej przypadnie do gustu starszym i bardziej samodzielnym dzieciom. Dla maluszków, większość atrakcji będzie zbyt trudna lub po prostu niebezpieczna.

4. Genialny plac zabaw w Archbishop Park

Dla kogo: dla dzieci w każdym wieku.

Lokalizacja: Archbishop Park, Carlisle Ln, Lambeth, London SE1

Propozycja zwiedzania: Wizytę na placu zabaw można połączyć z spacerem wzdłuż Tamizy lub z wizytą w Imperial War Museum.

Na ten plac zabaw trafiliśmy całkiem przypadkiem w drodze do Muzeum Straży Pożarnej. Mieliśmy dużo szczęścia, bo o ile muzeum okazało się zupełną porażką, to plac zabaw był strzałem w dziesiątkę!

Plac zabaw jest nowoczesny i urządzony ze smakiem. Posiada konstrukcje przeznaczone dla młodszych dzieci, ale i takie, które będą motywującym wyzwaniem nawet dla starszych dzieci. Każdy fan wspinaczek i zjeżdżalni znajdzie tam coś dla siebie.

Jego największym plusem jest to, że nie jest on tak znany jak reszta placów zabaw, które znalazły się w tym zestawieniu, więc panuje tam względny spokój… o ile można użyć tego słowa opisując plac zabaw. Jeśli będziecie w jego pobliżu, koniecznie tam zajrzyjcie – świetna zabawa gwarantowana!

Na placu zabaw w Archbishop Park panuje względny spokój… o ile można użyć tego słowa opisując plac zabaw :) (Fot. A. Pyszkowska)

5. Dwa świetne place zabaw w Regent’s Park

W Regent’s Park znowu mamy do czynienia z dwom bardzo fajnymi i pomysłowymi placami zabaw dla dzieci. Pierwszy z nich znajduje się na końcu jeziora, tuż przy wypożyczalni rowerów wodnych. Drugi, nieco większy, po przeciwnej stronie parku, przy alejce prowadzącej do ZOO.

Dla kogo: dla dzieci w każdym wieku.

Lokalizacja: oba place zabaw znajdują się w Regent’s Park

Propozycja zwiedzania: Wizytę na tych placach zabaw najlepiej połączyć ze spacerem po Regent’s Parku i wzdłuż Regent’s Canal, ewentualnie z wizytą w Londyńskim Zoo.

Pomysłowe konstrukcje i drewniane tory przeszkód, które się tam znajdują na pewno spodobają się starszym dzieciom, chociaż przy odrobinie pomocy rodziców będą mogły skorzystać z nich także młodsi fani placów zabaw.

Pomysłowe konstrukcje i drewniane tory przeszkód to główne atuty placów zabaw w Regent's Park. (Fot. A. Pyszkowska).

Wszystkie przedstawione w tym zestawieniu place zabaw są darmowe, a połączenie ich z zaproponowanymi przeze mnie atrakcjami pozwoli Wam na aktywne i miłe spędzenie czasu z dziećmi w Londynie.

Dobra rada: We wszystkich powyższych placach zabaw znajdują się duże piaskownice, więc koniecznie zabierzcie ze sobą łopatki i foremki.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne place zabaw, które są równie ciekawe i pomysłowe, co te opisywane przeze mnie, koniecznie napiszcie o tym w komentarzach – chętnie odwiedzimy je z naszymi dziećmi.

Wszystkie przedstawione w zestawieniu place zabaw są darmowe. (Fot. A. Pyszkowska)

Zobacz wpis na blogu

www.zwiedzamylondyn.pl - Blog podróżniczy, który jest niezastąpionym źródłem ciekawych pomysłów na zwiedzanie z dziećmi Londynu i jego okolic. Autorzy najpierw odwiedzają rodzinnie wszystkie miejsca, by potem podzielić się z czytelnikami opinią o nich. Odkryjcie najciekawsze atrakcje dla dzieci razem z nimi! 

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 5.44 / 9

Komentarze


  • Tato
    2 września 2017, 21:04

    Bardzo pozytywny artykuł. Oby więcej takich.
    Pozdrowienia

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.06.2018
GBP 4.920 złEUR 4.311 złUSD 3.732 złCHF 3.746 zł

Sport


Reklama

Drogi Czytelniku!

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych i personalizację treści marketingowych. Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dzięki nim możemy finansować rozwój naszych usług. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne.

Zezwolenie na reklamę

Dzięki personalizacji pokazujemy Ci treści lepszej jakości, a dzięki zebranym danym możemy cały czas je doskonalić. Reklamy są dopasowane do Twoich potrzeb - dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój. Dopasowanie pozwala nam wyświetlać ich mniej. Zapewniamy bezpieczeństwo Twoich danych. Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

Chcielibyśmy poinformować naszych użytkowników jakie ich dane oraz w jaki sposób są przetwarzane oraz na jakich zasadach będą przetwarzane po 25 maja 2018 r. W dalszej części można znaleźć więcej informacji na ten temat.

RODO 2018. Co to jest?

Dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE tzw. RODO (GDPR). Celem rozporządzenia jest doprowadzenie do pełnej harmonizacji prawa w ramach UE i swobodnego przepływu danych osobowych. W założeniu ma pozwolić mieszkańcom Unii Europejskiej na lepszą kontrolę ich danych osobowych oraz stanowić modernizację i ujednolicenie przepisów umożliwiających firmom ograniczanie biurokracji i korzystanie ze zwiększonego zaufania klientów.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będzie firma JD Blayer LTD - wydawca londynek.net z siedzibą w Londynie oraz nasi zaufani partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jakie dane są przetwarzane i w jakim celu?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Londynek.net, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Dane są przetwarzane między innymi, aby:

  • - zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • - pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem, Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania - oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych zaufanych partnerów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk "Tak, zgadzam się", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania ze strony interneowej Londynek.net oraz przez naszych partnerów w tzw. plikach cookies, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.