Menu

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Zbiór najczęściej pojawiających się pytań od użytkowników.
Reklama

I. Informacje dotyczące zamieszczania ogłoszeń

II. Informacje dotyczące zarządzania kontem użytkownika

III. Informacje dotyczące reklam bannerowych

IV. Pozostałe informacje
 

I. Informacje dotyczące zamieszczania ogłoszeń
 

1. Jaki jest czas oczekiwania na publikację ogłoszenia?

Publikacja bezpłatnego ogłoszenia odbywa się po 24 godzinach od momentu zapisu. Można przyspieszyć emisję ogłoszenia, dokonując płatności za nie. Takie ogłoszenia ukazują się po kilku minutach od otrzymania potwierdzenia płatności.

2. Dlaczego moje ogłoszenie tak długo oczekuje na publikacje?

Każde bezpłatne ogłoszenie zamieszczone na łamach londynek.net oczekuje na publikację 24h - pozwala nam to na weryfikację ogłoszenia pod kątem zamieszczonych w nim treści. Można przyspieszyć emisję ogłoszenia dokonując za nie płatności za nie. Takie ogłoszenia ukazują się po kilku minutach od otrzymania potwierdzenia płatności.

3. Przy próbie dodania ogłoszenia pojawił się komunikat: Znaleziono w treści ogłoszenia numer telefonu przypisany do innego użytkownika. O co chodzi z tym numerem telefonu, który jest niby przydzielony do innego użytkownika?

Powyższy komunikat wyświetla się w sytuacji, kiedy użytkownik posiada więcej niż 1 konto i numer telefonu przypisany jest już do innego jego konta. Wystarczy w takiej sytuacji zalogować się na koncie, do którego przypisany jest nr telefonu. Czasami zdarza się, że powyższy komunikat pojawia się z powodu wpisania w treści ogłoszenia linku do strony zawierającej ciąg liczbowy lub treść zawiera ciąg liczb oddzielony znakami niealfanumerycznymi np. 123-23+123 - poprawny zapis to: 123,23,123

4. Jaki jest koszt umieszczenia ogłoszenia na państwa portalu?

W każdym z działów jest zamieszczony cennik pod linkiem "Nasza oferta". Cenniki te dotyczą cen za ogłoszenia, linki sponsorowane oraz promocje. Więcej o cenach w poszczególnych działach ogłoszeniowych

5. Ile darmowych ogłoszeń mogę zamieścić?

Liczba darmowych ogłoszeń w zależności od działu różni się. Więcej informacji. Darmowe ogłoszenia są dla użytkownika, nie dla kolejnego adresu mailowego. Limit darmowych ogłoszeń odnawialny jest co 6 miesiecy.

6. Chcę dodać ogłoszenie, ale cały czas wyskakuje mi informacja, że limit bezpłatnych ogłoszeń został wyczerpany. Jak mogę opublikować moje ogłoszenie?

Limit darmowych ogłoszeń odnawialny jest co 6 miesiecy. Proszę przejść do swojego panelu administracyjnego i usunąć lub opłacić niezatwierdzone ogłoszenia.

7. Dlaczego nie mogę dodać zdjęcia do ogłoszenia?

Wybrane działy posiadają możliwość dodawania zdjęć do ogłoszeń zapisanych w popularnych formatach graficznych (.jpg, .gif) Pliki innego typu, np. .docx, .bmp itp. są odrzucane podczas próby dodawania. Czasami występuje problem przy dodawaniu zdjęcia, mimo iż jest to poprawny typ pliku. Należy wówczas spróbować zapisać zdjęcie jeszcze raz za pomocą dowolnego programu graficznego. Przykładowe proste programy graficzne można pobrać ze stron producenta np.: InfranView, Photoscape. Można również skorzystać z narzędzi online.

8. Podczas zamieszczania ogłoszenia wyskakuje mi komunikat We had problem with your input: The attribute 'class' is not allowed (..) lub For security reasons we only accept the submission of HTML containing the following tags: (..)

Powyższy komunikat pojawia się najczęściej przy kopiowaniu sformatowanego wstępnie tekstu do formularza z treścią ogłoszenia. Aby pozbyć się powyższego komunikatu, wystarczy wkleić skopiowany tekst np. do Notatnika (w systemach Windows), co spowoduje usunięcie formatowania, a następnie już czysty tekst wkleić do formularza i sformatować dostępnymi na stronie narzędziami.

9. Podczas zamieszczania ogłoszenia wyskakuje mi komunikat: "The attribute 'onmouseout' is not allowed (..)"

Powyższy komunikat pojawia się najczęściej przy kopiowaniu sformatowanego wstępnie tekstu do formularza z treścią ogłoszenia. Aby pozbyć się powyższego komunikatu, wystarczy wkleić skopiowany tekst np. do Notatnika (w systemach Windows), co spowoduje usunięcie formatowania, a następnie już czysty tekst wkleić do formularza i sformatować dostępnymi na stronie narzędziami. Zwróć również uwagę, czy przy numerze telefonu nie pojawił się znaczek słuchawki ze Skype. Jeżeli logo skype pojawia się przy numerze, proszę wyłączyć rozszerzenie Skype w przeglądarce.

10. Poszukuję pracy - jak i gdzie mogę dodać własne ogłoszenie w stylu poszukuję pracy?

Dla poszukujących pracy przygotowany mamy specjalny dział, jakim jest Praca - Kandydaci.
Aby dodać swój profil, proszę kliknąć w link "Dodaj swój profil" dostępny w lewym menu i wypełnić formularz osobowy.
Po zapisaniu formularza zostaniemy przeniesieni do "Panelu administracyjnego", gdzie możemy dodać profile poszukiwanej pracy klikając w link "Dodaj nowy profil".
Profili można tworzyć wiele - w zależności od sektorów, w których poszukujemy pracy.

11. Przy dodawaniu ogłoszenia nie widzę pola do wpisania treści.

Programy do blokowania niechcianej treści np. AdBlock mogą ukrywać fragmenty strony. Proszę w takim wypadku wyłączyć taki program dla naszej domeny.

Więcej na temat działania programów blokujących reklamy.

12. Dlaczego nie mogę usunąć mojego ogłoszenia?

Ogłoszenia, które nie zostały zaakceptowane do publikacji, można usunąć w każdej chwili w Panelu administracyjnym. Natomiast możliwość usuwania ogłoszeń, które były aktywne na naszym portalu, udostępniana jest dopiero po pół roku od wygaśnięcia ogłoszenia.

13. Jak usunąć moje konto?

Bardzo żałujemy, że zdecydowałeś się zrezygnować z zamieszczania ogłoszeń na portalu londynek.net. Aby zamknąć konto, należy wejść w Panel użytkownika -> Edycja profilu a następnie kliknąć w link 'Usuń konto' lub przechodząc bezpośrednio do edycji profilu użytkownika pod adresem: http://londynek.net/pvt/profile . Jeśli zdecydujesz się w przyszłości jednak korzystać z naszych usług, zapraszamy ponownie.

II. Informacje dotyczące zarządzania kontem użytkownika
 

1. Nie otrzymałem(am) e-maila z systemu, co mam w tym wypadku zrobić?

a) sprawdź czy podany email jest prawidłowy
b) sprawdź czy przesłany email nie znajduje się w folderze SPAM skrzynki pocztowej
c) sprawdź czy nie ma dodanej domeny @londynek.net do filtru antyspamowego.
Aby to uczynić, proszę wykonać następujące kroki (może się nieznacznie różnić w zależności od systemu pocztowego):
1. kliknąć w link "Opcje" lub "Ustawienia"
2. znaleźć "Antyspam"
3. odnaleźć sekcję "Czarna Lista" - jeżeli znajduje się tam wpis -> domena londynek.net, proszę go usunąć
4. wygenerować kolejne hasło na stronie naszego portalu.

2. Jak mogę zmienić adres email przypisany do mojego konta?

Jeżeli adres, z którego Państwo korzystają, przestał z jakiegoś powodu być aktywny, proszę zgłosić to do naszego działu technicznego za pomocą formularza zgłoszeniowego.

3. Jak wykasować moje konto?

Konto można usunąć przechodząc do Edycji profilu lub proszę zgłosić to do naszego działu technicznego za pomocą formularza zgłoszeniowego.

III. Informacje dotyczące reklam bannerowych
 

1. Jaki jest koszt umieszczenia baneru na państwa portalu?

W sprawie aktualnego cennika na bannery reklamowe prosimy o skontaktowanie się z naszym działem Marketingu za pomocą formularza zgłoszeniowego lub pod numerem: +44 (0) 203 490 49 90

IV. Pozostałe informacje
 

1. Czy płatności dokonywane na waszej stronie są bezpieczne?

Płatności są całkowicie bezpieczne. Londynek.net nie przetrzymuje żadnych danych płatnika na swoich serwerach. Cała transakcja odbywa się przy pomocy szyfrowanego połączenia za pośrednictwem firmy Pay360, która jest największą na rynku brytyjskim firmą zajmującą się transakcjami online.

2. Na portalu widnieje ogłoszenie z moim numerem telefonu, którego ja nie zamieszczałem - co robić?

Jeśli w ogłoszeniu został użyty Twój numer telefonu, prosimy o niezwłoczny kontakt na numer +44 (0) 203 490 49 90 w godzinach pracy biura.

3. Czyszczenie cache przeglądarki.

W pamięci przeglądarek (cache) przechowywana jest zawartość przeglądanych stron - obrazki, skrypty a nawet całe strony www. Ilość przechowywanych danych jak i długość przechowywania zależna jest od wielu czynników. Jeżeli napotkamy się na problem z wyświetlaniem strony, warto wtedy spróbować wyczyścić cache aby przeglądarka pobrała nową wersję witryny. Na stronie extranet.pl można dowiedzieć się więcej na ten temat.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Żaden problem. Skorzystaj z formularza zgłoszeniowego i opisz swój problem, a ktoś niezwłocznie się z tobą skontaktuje.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena:

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.06.2018
GBP 4.900 złEUR 4.289 złUSD 3.700 złCHF 3.713 zł

Sport


Reklama

Drogi Czytelniku!

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych i personalizację treści marketingowych. Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dzięki nim możemy finansować rozwój naszych usług. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne.

Zezwolenie na reklamę

Dzięki personalizacji pokazujemy Ci treści lepszej jakości, a dzięki zebranym danym możemy cały czas je doskonalić. Reklamy są dopasowane do Twoich potrzeb - dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój. Dopasowanie pozwala nam wyświetlać ich mniej. Zapewniamy bezpieczeństwo Twoich danych. Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

Chcielibyśmy poinformować naszych użytkowników jakie ich dane oraz w jaki sposób są przetwarzane oraz na jakich zasadach będą przetwarzane po 25 maja 2018 r. W dalszej części można znaleźć więcej informacji na ten temat.

RODO 2018. Co to jest?

Dnia 25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE tzw. RODO (GDPR). Celem rozporządzenia jest doprowadzenie do pełnej harmonizacji prawa w ramach UE i swobodnego przepływu danych osobowych. W założeniu ma pozwolić mieszkańcom Unii Europejskiej na lepszą kontrolę ich danych osobowych oraz stanowić modernizację i ujednolicenie przepisów umożliwiających firmom ograniczanie biurokracji i korzystanie ze zwiększonego zaufania klientów.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będzie firma JD Blayer LTD - wydawca londynek.net z siedzibą w Londynie oraz nasi zaufani partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jakie dane są przetwarzane i w jakim celu?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Londynek.net, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Dane są przetwarzane między innymi, aby:

  • - zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • - pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem, Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania - oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych zaufanych partnerów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk "Tak, zgadzam się", jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania ze strony interneowej Londynek.net oraz przez naszych partnerów w tzw. plikach cookies, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.