Real Madryt z 5 golami, Girona z zaskakującą porażką

Już do przerwy Real prowadził 3:0, a potem było jeszcze lepiej. (Fot. Alvaro Medranda/Quality Sport Images/Getty Images)
Piłkarze Realu Madryt, pewni już zdobycia tytułu, pokonali na Santiago Bernabeu Alaves aż 5:0 w 36. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Walcząca o wicemistrzostwo Girona przegrała u siebie z Villarreal CF 0:1. Wicelider Barcelona Roberta Lewandowskiego zagra w czwartek z ostatnią Almerią.

"Królewscy" zapewnili sobie triumf w Primera Division już 4 maja (przed meczem z Alaves paradowali z trofeum przed kibicami), a 1 czerwca zagrają na Wembley z Borussią Dortmund w finale Ligi Mistrzów, ale trener Carlo Ancelotti wystawił we wtorek mocny skład. O tym, jak mocny, przekonali się boleśnie ich rywale.

Już do przerwy Real prowadził 3:0 po golach Anglika Jude'a Bellinghama (19. trafenie w sezonie), Brazylijczyka Viniciusa Juniora i Urugwajczyka Federico Valverde. W drugiej połowie do siatki gości trafili: ponownie Vinicius Junior oraz 19-letni Turek Arda Guler, który w 81. minucie ustalił wynik.

Real ma 93 punkty, a druga w tabeli Barcelona, która zmierzy się z czwartek na wyjeździe ze zdegradowaną już Almerią - 76.

Wiele wskazuje na to, że drużyna Lewandowskiego sięgnie po wicemistrzostwo. Trzecia w tabeli Girona uległa bowiem u siebie Villarrealowi 0:1 po golu Bertanda Traore w 59. minucie i wciąż ma 75 pkt.

Trwa natomiast ciekawa walka o tytuł króla strzelców.

Najskuteczniejszy pozostaje Ukrainiec Artem Dowbyk z Girony z 20 trafieniami. Jedno tracą do niego Norweg Alexander Soerloth z Villarrealu i wspomniany Bellingham z Realu. Lewandowski ma 17 goli, ale w czwartek stanie przed szansą poprawienia swojego dorobku.